Okouzlující surfinie si získají obdiv každého kolemjdoucího. K jejich dokonalosti stačí splnit tři podmínky

Okouzlující surfinie si získají obdiv každého kolemjdoucího. K jejich dokonalosti stačí splnit tři podmínky

Surfinie uchvacují svým vzhledem i podobností s petúniemi, se kterými patří do stejné skupiny. Jsou oblíbené především jako balkónovky, zkrášlují terasy, pergoly nebo verandy. Jejich neskonalou výhodou je odolnost a květy, které vydrží až do října. Jak o surfinie pečovat, aby krásně rostly a dělaly radost záplavou barev? Stačí se držet několika zásad a všichni sousedé vám budou jejich převisy závidět!

Petúnie? Surfinie!

Mnoho obdivovatelů rozkvetlých balkónů má za to, že v truhlících rostou petúnie. Není tomu tak, kaskádovité dlouhé převisy a záplavu květů tvoří surfínie, což jsou vegetativně namnožené petúnie. Název surfinie vymyslela soukromá obchodní společnost, která vůbec netušila, že toto pojmenování se vžije natolik, že těmto barevným rostlinám už nikdo neřekne jinak. Jedná se o květiny, které milují slunce, proto nejdůležitější je jejich umístění. V polostínu se trápí a určitě nesnesou úplný stín.

Zdroj obrázku: Freepik

Různé barvy pro radost

Vyjímají se na balkonových římsách a vypadají opravdu majestátně, ale na rozdíl od svého vzhledu nejsou vůbec náročné. Nejčastěji se vyskytují v červené, bílé, žluté, růžové nebo modré barvě, zkušení pěstitelé umně kombinují barvy pro dokonalý vizuální zážitek. Začínají kvést už v květnu a radost dělají až do října, důležité je odstraňovat odumřelé květy během zalévání, aby vypadaly bezchybně. Zalévat se doporučuje v horkých letních měsících dvakrát denně, v ranních a večerních hodinách, kdy nehrozí okamžité odpaření vláhy. Zalévá se odstátou vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Přípravě ryb se mnozí raději vyhýbají. Nepříjemného zápachu se lze přitom snadno zbavit

Substrát pro kyselomilné rostliny

Co dalšího povzbudí surfinie v bujném růstu? Bezpochyby správně zvolený substrát s pH v rozmezí 4,5–5,5. Prodává se v zahradnictvích nebo hobbymarketech, případně lze substrát doplnit o přírodní rašelinu. Surfinie sice mnohem více odolávají dešti než petúnie, i přesto je vhodné je chránit před větrem a přímými dešťovými kapkami. A jak ještě povzbudit kvetení? Hnojivem, které se může naředit vodou nad rámec doporučení výrobce a zalévat roztokem rostliny každé dva dny.

Zdroj: http://naturecircle.eu/Care%20of%20Surfinias
Přidat na Seznam.cz