Okouzlující, ale náročné zahradní krásky. Na podzim potřebují hortenzie speciální pozornost

Okouzlující, ale náročné zahradní krásky. Na podzim potřebují hortenzie speciální pozornost

Obrovské kulovité květy hortenzií jsou ozdobou mnoha českých zahrad. Na podzim se o ně musíte řádně postarat, aby vám na jaře dělaly znovu velkou radost. Když to uděláte špatně, během příští sezóny bude jejich květenství velmi malé. Ukážeme vám, jakou práci musíte udělat na keřích hortenzie, abyste si užili v příštím roce bohatého květenství.

Stříhání hortenzií a jejich květenství

Každý keř potřebuje zastřihnout, ale musíte na to zvolit správný čas. Hortenzie mají mnoho odrůd, takže byste se měli vždy informovat na konkrétní druh, který máte na zahradě. Obecně platí, že pro většinu odrůd je zastřihávání lepší na jaře. Když to uděláte na podzim, během další sezóny nemůžete očekávat žádné velké a krásné květenství.

Na podzim květy uschnou a vytvoří se z nich velké, suché koule. Květenství můžete na podzim odstranit, ale můžete ho také nechat během celé zimy a ustřihnout ho až na jaře. Na podzim je musíte ustřihnout přesně nad místem, kdy květy vyrůstají. Když to uděláte špatně, rostlina vám nebude v dalším roce kvést. Mnoho lidí proto nechává tento krok až na jaro.

Mohlo by vás zajímat:  Trávu a mech mezi dlažebními kostkami lze čistit manuálně nebo domácím přípravkem
Zdroj obrázku: Freepik

Ošetření, které podpoří zdraví celého keře

Podzim je ideální pro tři velké akce, které se týkají hortenzií. První je jejich výsadba, což byste měli udělat v září nebo říjnu. Druhým bodem je přihnojení hortenzií. V tomto období potřebují kompost nebo hnůj, aby byly připravené na zimu. A v poslední řadě je můžete množit prostřednictvím řízků, které získáte ze stávající rostliny, kterou máte na zahradě.

Ochrana hortenzií na zimu

Hortenzie, stejně jako jiné rostliny, potřebují na podzim řádnou ochranu. To spočívá v zakrytí rostlin valy z jehličnaté kůry nebo zahradní rašeliny. Tímto způsobem je můžete efektivně ochránit. Měli byste s tím ale počkat až do prvních mrazů, kdy ztuhne půda. Pokud budete příliš spěchat, můžete podpořit růst hortenzií, což je nakonec vystaví mrazu. A to nemusí rostliny přežít.

Zdroj: https://www.espoma.com/gardening/fall-gardening/your-guide-to-fall-hydrangea-care/
Přidat na Seznam.cz