Mushrooms Bowl Purple Cloth Dark Table

Očista hub: Základ v lese, důkladná práce doma ve dřezu

Houby jsou chutným a výživným přídavkem do mnoha pokrmů, ať už je používáte v omáčkách, polévkách nebo jako přílohu. Ale než je začnete vařit, je důležité, abyste je správně vyčistili. Čištění hub zahrnuje odstranění nečistot, písku a dalších nečistot, které by mohly pokazit váš jídlo nebo způsobit nepříjemnou texturu. V tomto článku se dozvíte, jak správně čistit houby, aby byly připraveny k vaření.

1. Vyberte vhodné houby

Prvním krokem je vybrat vhodné houby. Pokud možno, vyhledejte čerstvé a zdravé houby. Měly by být pevné, bez známek znehodnocení, plísně nebo shnilosti. Mladší houby mají obvykle lepší chuť a texturu než starší, takže to vezměte v úvahu při výběru.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí patent pro dokonale čistou pračku: citron a zubní pasta

2. Odřízněte konečky stonků

Po vybrání houbiček začněte tím, že opatrně odstřihněte konečky stonků. Tyto konce mohou být tvrdé a nechutné, takže je odstraňte. U některých druhů hub, jako jsou žampinony, můžete také odstranit celý stonek, pokud se vám nezdá chutný.

3. Kartáčování houbiček

Než začnete čistit houby vodou, je dobré je nejprve kartáčovat. Použijte malý kartáč nebo dokonce starý zubní kartáček. Kartáčem opatrně škrábejte povrch houbiček a odstraňujte nečistoty, zbytky písku a sušenou hlínu. Díky kartáčování se houby nebudou tak nasáklé vodou, což pomůže zachovat jejich chuť.

Mohlo by vás zajímat:  Dát tyhle rostliny na přímé slunce je nejhorší volba. Naopak stín a tma jsou pro ně balzámem. V nejhorších místech v domě se jim skvěle daří

4. Opláchněte houby

Poté, co jste odstranili hrubé nečistoty kartáčováním, můžete houby jemně opláchnout tekoucí vodou. Než to uděláte, ujistěte se, že jsou vaše houby odolné proti vodě, protože některé druhy, jako jsou hřiby, by mohly nasáknout a ztratit chuť. Použijte jen velmi málo vody a nedržte houby pod tekoucí vodou příliš dlouho.

5. Osušte houby

Po opláchnutí houbiček je třeba je důkladně usušit. Můžete je položit na papírový ručník nebo do cedníku a nechat je volně uschnout. Nedoporučuje se používat utěrky nebo hadry, protože mohou obsahovat bakterie, které by mohly přejít na houby.

Mohlo by vás zajímat:  Citron rozzáří čistotou domácnost i bílé oblečení

6. Použití podle receptu

Nyní jsou vaše houby připraveny k vaření. Můžete je nakrájet, nasekat nebo použít celé, podle vašeho receptu. Pamatujte, že některé houby, jako jsou sušené houby, vyžadují předchozí namočení, abyste je změkčili a odstranili případnou zeminu.

Správné čištění hub je důležité pro zachování chuti a kvality vašich pokrmů. Nyní, když znáte tyto kroky, můžete si klidně dopřát houbičky a připravit si lahodné jídlo plné přírodní chuti.

Přidat na Seznam.cz