Outdoor Sitting Arrangement Scene With Chair Glass Table Curtains Snow Tree Wooden Floor

Ochraňte svůj balkon před zimou. Některé vybavení je lepší přesunout dovnitř

Zima přináší mnoho výzev pro zahradníky a majitele balkonů. Teplotní extrémy, sníh, led a vlhkost mohou poškodit nebo znehodnotit různé předměty, které byste mohli ponechat na svém balkoně. Abyste minimalizovali riziko škod, je důležité vědět, co byste měli na balkoně ponechat a co raději uklidit nebo přesunout jinam během zimního období. Následující seznam obsahuje některé věci, které byste měli zvážit.

1. Květináče a rostliny

Citlivé rostliny a květiny by měly být v zimě přesunuty do teplejšího prostředí. Nízké teploty a mrazy mohou poškodit nebo zničit rostliny, které nejsou vhodné pro zimní podmínky. Přesunout je můžete buď dovnitř do bytu nebo domu, nebo do zimní zahrady.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte svůj domov negativní energie. Malé změny pomohou cítit se bezpečně a útulně

2. Nábytek z textilu

Pokud máte na balkoně textilní nábytek, jako jsou polštáře, sedáky nebo závěsy, měli byste je přesunout do suchého a chladného místa. Vlhkost a sníh mohou textilní materiály poškodit a způsobit, že budou nepoužitelné.

3. Kovové předměty

Kovové předměty, jako jsou hliníkové nebo železné zahradní náčiní, by měly být chráněny před vlhkostí a mrazem. Oxidace a koroze mohou poškodit kovové povrchy. Přesuněte je do suchého a nejlépe uzavřeného prostoru nebo je pokryjte ochrannými plachtami.

Asian Woman Enjoying View During Winter Vacation
Zdroj obrázku: Freepik

4. Dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek je citlivý na změny vlhkosti a teploty. Pokud máte dřevěný nábytek na balkoně, měli byste ho chránit před sněhem a vlhkostí. Použijte ochranný nátěr nebo olej a pokud možno, přesuňte nábytek dovnitř nebo pod střechu.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny pomohou vyčistit domácí vzduch a zbaví ho nadměrné vlhkosti

5. Elektronika a elektrické přístroje

Elektronika a elektrické přístroje by měly být chráněny před vlhkostí a mrazem. Kondenzace a náhlé teplotní změny mohou poškodit elektronická zařízení. Přesuňte je do teplého a suchého prostředí.

6. Palivové zásoby

Pokud máte na balkoně palivové zásoby, jako jsou dřevo na topení, ujistěte se, že jsou správně zakryté a chráněné před sněhem a deštěm. Mokré dřevo bude těžší na rozdělání a může produkovat více kouře.

7. Potraviny a nápoje

Pokud máte na balkoně potraviny nebo nápoje, měli byste pečlivě zvážit, zda jsou chráněny před mrazem a teplotními extrémy. Nádoby s potravinami mohou prasknout, a pokud teplota klesne pod nulovou, může dojít k zamrznutí některých tekutin.

Mohlo by vás zajímat:  Topná sezona je tady. S několika triky lze ušetřit i tisíce korun

Zabezpečení balkonu před zimou je důležité pro zachování vašich věcí v dobrém stavu a prodloužení jejich životnosti. Pamatujte, že ideální je přesunout citlivé předměty do vnitřních prostor, pokud je to možné, a chránit zbylé věci před nepříznivými povětrnostními podmínkami pomocí kvalitních ochranných prostředků.

Zdroj: https://balconyboss.com/guides/how-to-winterize-balcony/
Přidat na Seznam.cz