Ochraňte svou zahradu před mlsnými slimáky. Díky obyčejnému prášku z kuchyně dají pokoj

Víte, jak se zbavit slimáků ze zahrady? Možná si takovou otázku pokládáte, pokud máte zahradu plnou zeleniny nebo okrasných květin. Slimáci jsou škůdci, kteří si pochutnávají nejen na salátech, ale i na dalších rostlinách. Vyhnat je můžete pomocí domácích metod, které jsou účinné a hlavně levné. Proč se šneci a slimáci zdržují na zahradách?

Proč jsou šneci a slimáci stále na vaší zahradě?

Slimáci jsou opravdu postrachem všech zahradníků, kteří si zakládají na plodinách nebo okrasné zahradě, která bude potěchou pro oko. Proto velmi často řeší, jak se nezvaných hostů rychle zbavit. Pomoci mohou chemické přípravky z obchodů, které jsou ale většinou hodně agresivní. Právě proto nastupují na pomoc domácí metody, které jsou mnohem účinnější a životní prostředí neznečistí.

Slimákům je v podstatě jedno, čím se budou cpát. Mladé výhonky rostlin, listy, kořeny…, to všechno dokážou zkonzumovat během jediné noci. Milují vlhkost, takže vylézají hlavně po dešti. Lilie, astry nebo jiřiny byste před nim měli chránit, protože patří mezi oblíbené pokrmy těchto slizkých stvoření. Bojovat proti nim můžete například jedlou sodou.

Mohlo by vás zajímat:  Kaštanové tvoření nemusí skončit u zvířátek. Domácí mýdlo a prací gel si oblíbí všichni eko nadšenci
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlou sodu stačí nasypat kolem rostlin

Jedlá soda patří mezi prostředky, které využijete nejen doma v kuchyni nebo na úklid celé domácnosti, ale hodit se bude také na zahradě. Stačí ji totiž posypat kolem rostlin, ale dávejte si pozor, abyste ji nesypali přímo na stonky nebo listy rostlin – tím byste jim mohli ublížit. Proti šnekům ale bude fungovat bezvadně a budou se takovým rostlinám zdálky vyhýbat.

Domácí prostředky jsou celkově velmi oblíbené, co se týče péče o zahradu a rostliny. Kromě jedlé sody můžete vyzkoušet například ocet, který stačí nalít do misky. Fungovat bude také pivo, které svou vůní přiláká slimáky i šneky a v misce se utopí. Slimáky můžete samozřejmě také sbírat a odnést je na jiné místo.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/rid-snails-baking-soda-newspapers-86607.html
Přidat na Seznam.cz