441 (1)

Ochlazení bytu během léta: správné větrání a mokré ručníky sníží teplotu v bytě

V horkém letním dni se nechcete doma zbytečně potit. Nemáte-li doma klimatizační systém, musíte si poradit jinak. Klimatizaci si můžete pořídit i domů, ale musíte počítat s tím, že není zrovna zdravá pro vaše tělo. Místo toho můžete zkusit hned několik efektivních metod, které ochladí interiér. Vyzkoušejte je a užijete si léto u sebe doma mnohem více než dosud.

Otevřete okna

Průvan je skvělou možností, jak se ochladit velmi rychle. Hlavně v případě, že žijete ve střešním bytě. Bez příjemného průvanu se rozhodně neobejdete. Uvnitř zavřeného bytu se bude držet horký vzduch. Musíte ho dostat ven a jde o velmi snadno. Stačí, když otevřete více oken a necháte přírodní vánek, aby se postaral o osvěžení a zároveň o výměnu vzduchu v bytě.

Mohlo by vás zajímat:  Palo santo uklidní mysl, jeho vůně působí proti stresu. V létě odežene obtížný hmyz

Využijte žaluzie naplno

Nezáleží na tom, jestli máte žaluzie, rolety nebo klasické závěsy. Ve slunečném dni zatáhněte všechna stínidla, která máte na oknech k dispozici. Čím méně slunce se dostane dovnitř, tím menší horko budete mít doma. Bílé závěsy nebo žaluzie také odráží sluneční paprsky a s nimi i teplo. Proto byste měli mít bílé žaluzie nebo si pořídit bílé závěsy.

17618
Zdroj obrázku: Freepik

Pořiďte si ventilátor

Stolní nebo stropní ventilátory vám v létě pomohou a nebudete potřebovat klimatizaci. Stačí, když je zapnete na chvíli a zajistíte vzduchu lepší cirkulaci v místnosti. Ventilátory sníží teplotu vzduchu a budete mít pocit, že je všude kolem vás příjemný vánek. Stejného efektu se dočkáte také s přirozeným průvanem, ale ventilátor vám pomůže ve chvíli bezvětří.

Mohlo by vás zajímat:  Náklady na vytápění sníží revize topného systému i přechod na levnější energie

Mokré ručníky

Namočte ručníky, utěrky nebo kostky ledu v misce pomohou s vlhkostí vzduchu. Za tyto studené předměty postavte ventilátor a užijte si chladivého vzduchu, který bude procházet celým domovem. Uvidíte, že se budete během chvilky cítit mnohem lépe, protože se vlhkost vzduchu zvýší a teplota sníží. Vyzkoušejte tyto triky letos v létě a vysoké teploty zvládnete mnohem lépe.

Zdroj: https://www.southernmanagement.com/blog/how-to-cool-down-your-apartment-this-summer/
Přidat na Seznam.cz