Nejčastější chyby, které brání rychlému a efektivnímu úklidu

Ocet využije každá domácnost. Hodí se při úklidu nebo praní prádla

Ocet jistě nechybí v žádné kuchyni. Nemusíte ho ale používat jen při vaření. Skvěle vám poslouží také při úklidu a můžete ho použít mnoha způsoby. Poradíme vám, jak ho můžete naplno využít a získat dokonale čistou domácnost bez použití chemie nebo drahých čisticích prostředků. Váš domov možná nebude chvíli vonět, ale rozhodně bude úžasně čistý.

Čisté povrchy

Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a tento roztok můžete použít prakticky na jakýkoli povrch v domově. Nepoužívejte ho na mramor nebo jiné citlivé povrchy. Na místa, jako je koupelna, toaleta, podlahy nebo pracovní desky bude tento roztok fungovat jako malý zázrak. Tato směs je šetrná pro nejrůznější účely. Nesmíte jen zapomenout, že je důležité ocet naředit vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Udžet stále čistou lednici není složité, stačí chytře uspořádat potraviny

Odstranění vodního kamene

Na vodní kámen není nic lepšího než právě ocet. Odstraní ho z kohoutků, sprchových hlavic, umyvadel i skleněné sprchové zástěny. Stačí, když na povrch nanesete čistý ocet, necháte ho chvíli působit a potom setřete čistým hadříkem. Aroma jistě nebude příjemné, ale výsledek vám velmi mile potěší. Nebudete muset nic drhnout ani utrácet za drahé prostředky.

Tři jednoduché způsoby, jak snížit počet much v domě
Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění zápachu

Ocet má antibakteriální vlastnosti, a proto se skvěle hodí pro dezinfekci povrchů. Kromě toho je i skvělým pohlcovačem zápachu. Využít ho můžete v odpadkovém koši, lednici, toaletě nebo při mytí rukou. Jestli máte na rukou něco, co způsobuje silný zápach, naneste si na ně trochu octu a opláchněte si ruce. Pár minut budou cítit po octu, ale potom bude zápach pryč.

Mohlo by vás zajímat:  S dobrým plánem je jarní úklid hračka

Ocet a praní prádla

Většina lidí to netuší, ale tohoto pomocníka můžete využít také při praní prádla. Změkčuje totiž vodu a odstraňuje vodní kámen i v pračce. Dokáže snížit tvrdost vody, takže vám pomůže s opotřebováním prádla a také podpoří efekt pracího prášku. Využít ho můžete i při čištění pračky, když budete mít pocit, že máte problémy s vodním kamenem.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/vinegar-uses-8350561
Přidat na Seznam.cz