Oblíbený prášek z kuchyně je tajnou přísadou do domácí kosmetiky. Vlasy rozzáří a dokonale vyhladí

Péče o vlasy vyžaduje kromě dodržování základních pravidel také použití vhodné kosmetiky. Nemusí to být nejdražší prostředky z regálů v obchodech. V mnoha případech můžete použít masku nebo kondicionér a přidat k němu přísadu, která se nachází v každé kuchyni.

Bramborová mouka a vaše vlasy

Bramborová mouka je potravinářský výrobek, který se získává z bramborových hlíz. Před zahájením procesu se brambory omyjí a rozdrtí. Potom se šťáva oddělí od buničiny a vymyje se škrob. Závěrečné fáze zahrnují rafinaci, odvodňování a sušení. Tímto způsobem se vyrábí sypký prášek, který obsahuje asi 84 procent škrobu. Tato mouka se používá v potravinářském, farmaceutickém, kosmetickém, ale i textilním průmyslu.

Bramborová mouka je zvlhčovač a má vyhlazující vlastnosti. Kromě toho vlasy učiní lesklejšími a jemnějšími. Největší výhody z používání bramborové mouky získají lidé se středně a vysoce porézními vlasy, které jsou často bez lesku. V tomto případě budou nejen lesklé, ale také vyhlazené, díky čemuž získají krásný a zdravý vzhled.

Zdroj obrázku: Freepik

Bramborová mouka jako suchý šampon

Mnoho lidí zná ten pocit, když najednou musíte opustit dům, ale vaše vlasy na to nevypadají. Nejlepším řešením v takové chvíli je suchý šampon. Pokud jej však nemáte po ruce, můžete použít i bramborovou mouku. Má velmi dobré vlastnosti absorbující tuk, což vám rychle umožní uvést vlasy do přirozeného stavu. Bramborová mouka může být také základem pro domácí kondicionér na vlasy.

V tomto případě, chceme-li dosáhnout vysoké účinnosti, budeme potřebovat několik dalších složek. Připravte si bramborovou mouku, lněný olej, med a oblíbený kondicionér. Stačí použít stejné množství všech ingrediencí (například polévkovou lžíci), důkladně je promíchat a aplikovat na vlhké a umyté vlasy. Jak dlouho necháte kondicionér působit, je individuální, ale nejčastěji je to od 3 do 10 minut. Potom jen směs opláchněte.

Zdroj: https://247newsagency.com/entertainment/207747.html
Přidat na Seznam.cz