Oblíbený prášek z kuchyně je tajnou přísadou do domácí kosmetiky. Vlasy rozzáří a dokonale vyhladí

Péče o vlasy vyžaduje kromě dodržování základních pravidel také použití vhodné kosmetiky. Nemusí to být nejdražší prostředky z regálů v obchodech. V mnoha případech můžete použít masku nebo kondicionér a přidat k němu přísadu, která se nachází v každé kuchyni.

Bramborová mouka a vaše vlasy

Bramborová mouka je potravinářský výrobek, který se získává z bramborových hlíz. Před zahájením procesu se brambory omyjí a rozdrtí. Potom se šťáva oddělí od buničiny a vymyje se škrob. Závěrečné fáze zahrnují rafinaci, odvodňování a sušení. Tímto způsobem se vyrábí sypký prášek, který obsahuje asi 84 procent škrobu. Tato mouka se používá v potravinářském, farmaceutickém, kosmetickém, ale i textilním průmyslu.

Bramborová mouka je zvlhčovač a má vyhlazující vlastnosti. Kromě toho vlasy učiní lesklejšími a jemnějšími. Největší výhody z používání bramborové mouky získají lidé se středně a vysoce porézními vlasy, které jsou často bez lesku. V tomto případě budou nejen lesklé, ale také vyhlazené, díky čemuž získají krásný a zdravý vzhled.

Zdroj obrázku: Freepik

Bramborová mouka jako suchý šampon

Mnoho lidí zná ten pocit, když najednou musíte opustit dům, ale vaše vlasy na to nevypadají. Nejlepším řešením v takové chvíli je suchý šampon. Pokud jej však nemáte po ruce, můžete použít i bramborovou mouku. Má velmi dobré vlastnosti absorbující tuk, což vám rychle umožní uvést vlasy do přirozeného stavu. Bramborová mouka může být také základem pro domácí kondicionér na vlasy.

Mohlo by vás zajímat:  Na usazenou mastnotu v kuchyni vyzkoušejte domácí čisticí prostředky, výsledek vás ohromí

V tomto případě, chceme-li dosáhnout vysoké účinnosti, budeme potřebovat několik dalších složek. Připravte si bramborovou mouku, lněný olej, med a oblíbený kondicionér. Stačí použít stejné množství všech ingrediencí (například polévkovou lžíci), důkladně je promíchat a aplikovat na vlhké a umyté vlasy. Jak dlouho necháte kondicionér působit, je individuální, ale nejčastěji je to od 3 do 10 minut. Potom jen směs opláchněte.

Zdroj: https://247newsagency.com/entertainment/207747.html
Přidat na Seznam.cz