O ručníky a ložní prádlo je třeba pečovat. Zůstanou pak dokonale jemné na dotek

O ručníky a ložní prádlo se musíte pečlivě starat, aby vám vydržely dlouho hebké a funkční. Mnoho lidí ale netuší, jak povlečení nebo ručníky vyprat, aby byly měkké a zároveň skutečně čisté. Vhodné je vědět, na jaký program můžete materiály prát a také jaké prací prostředky používat.

Jak vyprat ložní prádlo, aby bylo hebké?

V posteli trávíme mnoho času a je nezbytně nutné ji udržovat v čistotě. Neznamená to ale, že budete pouze prát povlečení. Starat se musíte také o postel samotnou. Matrace se většinou zapotí až po nějaké době, i tak můžete použít prostředky, kterými ji vyčistíte. Mezi ty domácí patří například jedlá soda nebo prášek do pečiva. Roztoči nebo bakterie jsou všudypřítomné a je nutné se jich co nejdříve zbavit.

Povlečení byste měli měnit každé dva týdny, v případě, že se hodně potíte, by to mělo být častěji. Při jaké teplotě byste měli prát ložní prádlo nebo ručníky? Pro bavlněné látky je vhodná teplota 60 stupňů, při které se nejen ničí roztoči, ale také další nečistoty. Pro flanelové tkaniny je vhodná teplota 40 stupňů. Aby se nezničily barvy látek, můžete je obrátit naruby. Povlaky je pak vhodné sušit ve větších místnostech, vhodné bude je mít venku. Po vyprání látek je setřeste a můžete přidělat kancelářským sponkami.

Mohlo by vás zajímat:  Na dokonale čistém sporáku je radost vařit. Každý druh plotny má ovšem svá specifika
Zdroj obrázku: Freepik

Ručníky by se měly prát častěji než jednou týdně

Ručníky by se měly prát alespoň dvakrát týdně. Dlouhoschnoucí materiály jsou ideální pro rozvoj bakterií a plísní. Také pro ručníky je optimální teplota mezi 40 až 60 stupni. Před zapnutím pračky ale ručníky rozdělte podle barev. Praním světlých a tmavých ručníků dohromady mohou všechny zešednout. Vždycky jednejte podle toho, co mají výrobci napsané na štítcích.

Jestli chcete mít ručníky hebké, přidejte do praní ještě aviváž. Látky budou nejen měkčí, ale také příjemnější při denním používáním. Ručníky je také nejlepší sušit na čerstvém vzduchu, ale nemělo by to být na přímém slunci. Mohly by snadno vyblednout. Ložní prádlo a ručníky byste neměli prát dohromady, protože by mohly vzniknout značné škody. Poškodí se jemné struktury na povlečení.

Zdroj: https://www.dropps.com/blogs/spincycle/housekeeping-101-washing-sheets-pillows-and-towels
Přidat na Seznam.cz