beautiful-young-woman-is-smiling-while-doing-laundry-home

O lépe vyprané prádlo se postará vlhčený ubrousek a ocet

Praní prádla někdy může připomínat jadernou fyziku. Přeci jen musíte oblečení prvně roztřídit. Ideálně nejen podle barev, ale i podle materiálů či dalších faktorů. Dále byste měli zvolit správný prací prostředek, program, teplotu, otáčky, čas a tak dále. Zkrátka občas to není zrovna jednoduchá činnost. O to víc k naštvání je, když prádlo z pračky nevytáhneme tak čisté, jak bychom si přáli. Je jedno, zda se jedná o tvrdohlavé zvířecí chlupy, či zatuchlý zápach. Jak ale zařídit, aby právě tyto nešvary úplně vymizely?

Vlhčený ubrousek jako záchrana všech milovníků zvířat

Zvířecí chlupy jsou opravdu oříšek, co se úklidu týče. I z oblečení je problém je dostat. Nabízí se ale jednoduché řešení. Do pračky stačí vložit klasický vlhčený ubrousek. Právě ten díky své specifické struktuře působí na chlupy a další nečistoty v podstatě jako magnet. Když pak prádlo vytáhnete z pračky, bude jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Chladné měsíce rozveselí barevné květiny, které lze v interiéru pěstovat

Dobré je vlhčený ubrousek přidávat i k tmavému prádlu. Nejenže na sebe nalepí již zmíněné chlupy, ale ještě k tomu na sebe nabalí i vlasy či různé chmýří, které dojem z tmavého prádla často kazí.

Zdroj obrázku: Freepik

Co ještě do pračky přidat pro lepší výsledek

Vlhčené ubrousky ale nejsou to jediné, co můžete pro lepší výsledek do pračky přidat. Pomoci vám může i decilitr octa. A proč, ptáte se? Ocet má v domácnosti hned několik využití a ty se dají přenést právě i na praní. Ocet bude působit jako prevence vodního kamene. Zároveň bude také spotřebič pravidelně pročišťovat. Tudíž pak větší údržba nebude tak namáhavá. Dále také ocet působí jako dezinfekce. Prádlo tak bude čisté opravdu až v jádru a není šance, že by v něm přežil jakýkoli bacil. Navíc tato zázračná surovina pomůže i s obnovou barvy prádla, což zejména milovníci tmavých barev jistě ocení. Když ocet smícháte s pracím prostředkem, ani za sebou nezanechá typickou vůni.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/891203/tips-perfect-laundry
Přidat na Seznam.cz