Nikdy neměl problém půjčit jakoukoliv věc kamarádům. Jeho podmínka však každému vyrazila dech

Že si lidé navzájem půjčují různé věci, to není nic neobvyklého. Ostatně, proč si něco kupovat, když to má někdo ze známých a my to chceme nebo potřebujeme jenom na pár hodin, nebo na pár dní? Takové zapůjčení je obvykle řečeno následným půjčením jiné věci, nebo třeba drobnou pozorností. Kdo však věci půjčoval, nebo půjčuje často, ten ví, k jakým problémům to může vést. A je jedno, zda se jedná o oblečení, vybavení, knížky, nebo cokoliv jiného. Čas od času zjistíme, že věc, kterou jsme půjčili, stále nemáme zpátky. A bohužel netušíme, kdo si ji mohl půjčit.

Hodně známých jako problém

Mít hodně kamarádů a známých rozhodně není na škodu. Hlavně proto, že máme s kým trávit čas, stejně jako máme vždy někoho na blízku, kdo nám podá pomocnou ruku. Když jim ale půjčujeme různé věci, je množství přátel spíše na škodu. Velmi rychle a brzy zapomeneme, komu jsme kterou věc půjčili. A každého se ptát a volat mu, to je celkem složité a náročné. To lze pouze u několika přátel, kde není problém oslovit je a během chvíle zjistit, kdo kterou věc má.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky spí rády v nohách postele. Cítí se komfortně a v bezpečí
Zdroj obrázku: Freepik

Zapisování není nutné

Jenom málokdo si zapisuje, jakou věc komu půjčil. V první řadě je to zbytečně komplikované a zabere to čas, a také je třeba myslet na to, že i daný papír nebo sešit se dříve nebo později může ztratit. I proto existuje poměrně originální a přitom funkční metoda, jak si snadno zapamatovat, kdo kterou věc má.

Pomůže mobilní telefon

Metoda je velmi jednoduchá. Kdykoliv někomu cokoliv půjčíte, požádejte ho, ať danou věc drží a vy si ho při tom vyfotíte. Zabere to jenom pár vteřin a vy budete vědět vždy přesně to, co potřebujete. Komu jste danou věc půjčili a díky datu z fotky také to, kdy jste danou věc půjčili. Navíc se není třeba bát, že o fotografie přijdete. U moderních chytrých telefonů je běžnou věcí to, že se obrázky automaticky zálohují na cloud.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz