Nezvané hosty v podobě švábů je nutné co nejdříve vyhnat. Přizvěte na pomoc sílu přírody

Švábi působí velmi nechutně a doma je nechce mít nikdo z nás. Šíří bakterie a viry, které jsou nebezpečné pro lidi i zvířata. Jestli na tyto nezvané hosty doma narazíte, musíte začít jednat rychle. Na druhou stranu nemusíte vůbec běžet do obchodu pro chemii. Poradí si s nimi totiž i domácí prostředky, které máte neustále doma.

Jak se doma zbavit nevítaných škůdců?

V první řadě proti švábům můžete použít bobkové listy. Švábi totiž nesnáší jejich vůni. Bobkové listy rozložte na místa, kde je nejčastěji vidíte. Rozmístěte je také v kuchyni, kde se švábi objevují nejvíce. Nezapomeňte na prostor pod sporákem, dřezem nebo kolem odpadkového koše. Švábi se živí zbytky potravin, takže se zde budou zdržovat nejčastěji.

Další možností je citronová šťáva, kterou stačí smíchat s malým množstvím vody. Směsí nastříkejte místa, kde se u vás švábi nejvíce drží. Kyselost citronu je zaplaší a navíc bude citron dezinfikovat povrch, po kterém se tento hmyz pohyboval. Obojí vašemu domovu hodně pomůže, a proto byste na sílu citronu neměli zapomínat.

Mohlo by vás zajímat:  Většina domácností je vystavena řádění škůdců. Naštěstí všech se lze úspěšně zbavit
Zdroj obrázku: Freepik

Další metody, které skvěle fungují

Do lahve s rozprašovačem můžete také nalít ocet a přidat pár kapek mátového oleje. Roztok nastříkejte na všechna místa, kde by se švábi mohli skrývat. V kuchyni ho nastříkejte prakticky všude. Důkladně postříkejte také koupelnu, protože i zde se švábi hojně vyskytují. Šanta kočičí je další surovinou, kterou švábi nesnáší. Stačí, když ji umístíte do malých sáčků a rozvěsíte do kuchyně.

Sáčky vložte do kuchyňských skříněk, kde skladujete potraviny. Díky této bylině budou zaručeně v bezpečí. Listy rostlin pravidelně vyměňujte, aby měly správný efekt. V boji proti švábům můžete použít také česnek nebo cibuli v prášku. Kořením jednoduše posypte místa, kde hmyz potkáváte. Přimíchejte i další koření, které švábi nesnáší, například mátu.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-roaches-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz