assortment-frozen-healthy-food

Netradiční způsoby využití plastových sáčků v domácnosti

Uzavíratelné plastové sáčky na zip zná nejspíš každý z nás. Ne každý ale umí využít jejich obrovský potenciál až do poslední kapky. Právě tato jednoduchá věc se vám bude hodit jak při úklidu, vaření, tak péči o rostliny. Čtěte dál, pokud chcete vědět víc.

Jak zná plastové sáčky většina z nás

Jak nejspíš všichni víme, výhoda těchto sáčků spočívá zejména v tom, že jdou uzavřít a jsou nepropustné. Zároveň jsou odolné vůči teplotním extrémům a můžou tak projít varem i zmrazením. Náramně se tak hodí například při zamrazování zbytků jídla, jako je maso či zelenina, ale můžeme je využít i při běžném úklidu, kdy jsou ideální pro třídění věcí.

Použít je můžete i na skladování již zmraženého ledu. Dříve se vám tak uvolní formičky, a co víc, sáčky jsou vhodné i na led drcený, jelikož jsou vodotěsné a nebude vám tak vytékat do mrazáku.

Zdroj obrázku: Freepik

Zavlažování pomocí uzavíratelných sáčků

Jedním z netradičních způsobů tohoto předmětu je po domácku vyrobené zavlažovaní. Výroba je jednoduchá, ale přesto vám vychytávka pomůže se zaléváním, když jste třeba na dovolené. K výrobě budete potřebovat akorát zmíněný plastový sáček se zipem a jehlu s nití. Nitě si ustřihněte asi dvacet centimetrů a na konci zauzlujte. Poté pomocí jehly provlečte nit dnem pytlíku tak, aby v něm zůstal pouze uzel. Sáček pak naplňte vodou a vložte do květináče. Nit by se měla dotýkat zeminy, aby fungovala jako spojka mezi rostlinou a sáčkem.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina patří mezi tradiční domácí hnojiva. Použít lze na pokojové i venkovní rostliny

Omeleta bez kapky tuku

Ať už jste fanoušek zdravého životního stylu, nebo jen zkoušíte nové věci, i při vaření se vám bude uzavíratelný plastový sáček hodit. Rozklepněte si do něj vejce a přidejte zvolené přísady, jako je šunka, zelenina či sýr. Ochuťte a dobře promíchejte. Pytlík pak pečlivě uzavřete a vložte do vroucí vody. Vejce se v pytlíku uvaří a vznikne vám omeleta, na kterou jste nemuseli použít ani kapku tuku.

Zdroj: https://www.cleverly.me/6-ziploc-bag-hacks/
Přidat na Seznam.cz