Netradiční využití ústní vody nadchne každého, kdo se nebojí zkoušet nové věci

Víte, jakým způsobem můžete využít ústní vodu? Hodí se nejen na čištění našich zubů a úst, ale především ji využijete během úklidu. Vyplachování úst je nedílnou součástí zubní hygieny, která by měla být prováděna dvakrát denně. Jestli máte ústní vody nadbytek, pomůže také při jiných činnostech, které vám ukážeme.

Věděli jste, co dokáže ústní voda?

Pokud si ústní vodu kupujete, tak určitě víte, co všechno obsahuje. Nejsou to příliš zdravé položky, které v ní najdete. Ústní voda vám může pomoci například zbavit se lupů ve vlasech. Má protiplísňové vlastnosti, a přitom stačí jen ji smíchat s vodou v poměru 1 : 4. Pomůže také při bolestech v krku. Vodu pak použijte jako kloktadlo stejně jako po čištění zubů.

Možná to ani netušíte, ale pomůže také s puchýři, respektive s jejich hojením. Stačí, když ústní vodu dáte na tamponek a nanášíte na puchýř. Opakujte po několik dní a po puchýři nebude ani stopy. Urychlíte tím hojení a navíc ušetříte za drahé masti a krémy, které na puchýře mnohdy ani nefungují. Můžete ji použít také na odstranění nepříjemného a zatuchlého zápachu z pračky. Je to účinný prostředek, který je levný. Osvěží také oblečení při samotném praní, v takovém případě ovšem nelijte k prádlu barevnou ústní vodu, ale pouze bílou.

Zdroj obrázku: Freepik

Ústní vodou můžete nahradit i deodorant

Ústní voda se postará nejen o hygienu ústní dutiny, ale zbavíte se díky ní také bakterií a mikrobů na zubním kartáčku. Ten stačí do vody namočit a nechat přes noc. Ústní voda pomůže také při čištění toalety. Stačí nalít sklenici vody do záchodu, nechat půl hodiny působit a mísa bude čistá. Navíc se zbavíte také mikrobů.

Ústní voda osvěží také vaše podpaží – stačí ji nanést na tampon a vložit do podpaží. Zbavíte se zápachu a zabráníte pocení. Jestli tedy máte přebytek ústní vody a víte, že ji nestihnete využít na vyčištění ústní dutiny, můžete ji použít při úklidu domácnosti. Uvidíte, že nejen ušetříte peníze, ale také čas, který můžete věnovat něčemu jinému.

Zdroj: https://experthometips.com/17-brilliant-uses-for-mouthwash-that-will-surprise-you
Přidat na Seznam.cz