Čistá toaleta je vizitkou každého domova. Přípravky plné chemie ale nechte klidně ležet v obchodě

Netradiční metoda pro dokonale čistou toaletu: stačí zajít do lednice a použít věc za pár korun

Čištění toalety rozhodně nepatří mezi nejoblíbenější činnosti v domácnosti. Udělat se to ale musí. Někdy se může stát, že se uvnitř záchodové mísy vytvoří více bakterií a ucítíte nepříjemný zápach. Naštěstí existuje snadný a velmi rychlý způsob, díky kterému se tohoto problému zbavíte. Obyčejný kvásek vyčistí toaletu lépe než chemické přípravky.

Kvasnice zafungují jako rychlá pomoc

Koupelna je ideálním místem pro rozvoj škodlivých bakterií, protože je v ní neustále vlhko. Z tohoto důvodu ji musíme pravidelně čistit, umývat a důkladně drhnout. Jedním z nejméně příjemných úkolů je rozhodně čištění toalety. Díky jedinému produktu a velmi jednoduchému triku už s tím nebudete mít žádnou práci a čištění vám zabere doslova vteřinu.

Čištění záchodu droždím je velmi jednoduché a extrémně levné. Navíc se díky tomu zbavíte přebytečných bakterií a zápachu, který způsobují. Stačí převařit 1/2 sklenice vody a poté v ní rozpustit lžičku suchého droždí. Důkladně promíchejte a nalijte do záchodové mísy večer před spaním. Nechte působit celou noc a ráno jednoduše spláchněte.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí způsoby čistění toalety za pár korun

Dalším, i když trochu méně účinným způsobem je použití směsi jedlé sody a citronové šťávy. Stačí, když nasypete obsah malého balení jedlé sody do misky a přidáte pár kapek citronové šťávy. Je to velmi jednoduché a levné, ale předchozí metoda je rozhodně efektivnější.

Mohlo by vás zajímat:  Navraťte lesk a zářivou čistotu své koupelně. Všechny usazeniny a nečistoty mají efektivní řešení

Vše promíchejte a vzniklou směsí vydrhněte záchodovou mísu. V první chvíli ji neoplachujte a nechte ji působit po dobu tří hodin. Poté vnitřek toalety důkladně opláchněte čistou vodou. V tuto chvíli se budete moci těšit z nádherně čisté a lesklé toalety, která se bude pyšnit dokonalou čistotou. Bohužel v případě této metody budete muset vynaložit určité úsilí, abyste měli doma čisto. U předchozí postačí, když převaříte vodu a nalijete do toalety kvásek. Nic jednoduššího snad neexistuje!

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a31407258/how-to-clean-toilet/
Přidat na Seznam.cz