Nepříjemnému škrábání namrzlých oken bude konec. Domácí odmrazovač se o auto postará bez námahy

Zima je pro péči o automobil asi nejtěžším obdobím v roce. Proměnlivé povětrnostní podmínky a tuhé mrazy našim vozům rozhodně nesvědčí. Většina lidí se také každé ráno potýká se zamrzlým čelním sklem a tráví dlouhé minuty jeho škrabáním. Poradíme vám, jak si můžete v kuchyni vyrobit jedinečný prostředek, který zabrání tvorbě ledové vrstvy na oknech i zrcátkách.

Ingredience na výrobu domácího odmrazovače skla

Než prostředek použijete, důkladně sklo umyjte. Nepoužívejte k tomu ale horkou vodu. Jestli již venku mrzne, proveďte celý proces v garáži. Jinak riskujete rozbití skla. Na výrobu budete potřebovat 3 sklenice lihového octa, 1 sklenici vlažné vody, měkký hadřík (z mikrovlákna), ručníky a kbelík. Tohle všechno máte jistě neustále doma, takže to nebude žádný problém.

Pracovní postup

Po vyčištění skla můžete nachystat samotný přípravek. Do kbelíku nalijte tři sklenice octa a přidejte do nich sklenici vlažné vody. Důkladně promíchejte. Jakmile je směs hotová, můžete do ní ponořit měkký hadřík a jemně ho vyždímat. Hadříkem opatrně otřete skla auta, a to zvenku i zevnitř. Nechte směs přirozeně uschnout. Tento postup pravidelně opakujte, aby na čelním skle a zrcátkách nevznikala ledová vrstva, kterou byste museli složitě škrábat.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen trápí většinu domácností, nejlépe si s ním poradí přírodní prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí odmrazovač na bázi alkoholu

Dalším způsobem, který můžete využít, je domácí přípravek na bázi isopropylalkoholu (90%). V tomto případě budete potřebovat lahvičku s rozprašovačem, kterou naplníte do 1/3 vodou. Potom doplňte objem lahve isopropylalkoholem. Vše opatrně promíchejte. Až budete mít směs hotovou, můžete ji důkladně nastříkat na okna.

Pod vlivem isopropylalkoholu začne led okamžitě tát. Potom se ho můžete jednoduše zbavit pomocí stěrky na okna nebo jemné škrabky na led. Přední i zadní okna nezapomeňte jemně otřít měkkým hadříkem, než budete vyjíždět do práce. Stejný prostředek můžete použít také na zamrzlý zámek nebo dveře. Bude fungovat skvěle a v zimě se vám vyplatí, když ho budete mít neustále po ruce.

Zdroj: https://glassdoctor.com/blog/the-fastest-way-to-defrost-your-car-windows
Přidat na Seznam.cz