Nenápadná plíseň dokáže v pračce napáchat obrovské škody. Pračku i oblečení zachrání domácí prostředky

Plíseň v pračce se objevuje velmi často, protože ji lidé nečistí. Na první pohled možná nebude patrná, po nějaké době si ale všimnete, že prádlo není dokonale vyprané a z pračky se line nepříjemný zápach, který ovlivní také kvalitu praní. Proto je důležité pračku nejen pravidelně po vyprání větrat, ale také jí občas dopřát péči a čištění. K tomu můžete použít domácí prostředky, nemusíte utrácet peníze v obchodech.

Jak plíseň v pračce poznáte?

Plíseň nemusí být hned vidět. Poznáte ji podle toho, že vám bude nepříjemně a zatuchle smrdět prádlo. Plíseň pak můžete najít například v přihrádce na prášek nebo přímo v bubnu pračky. Bude to hnědá nebo lepkavá skvrna, kterou najdete také v gumě na dvířkách pračky. Proto je tolik potřeba se o pračku starat, protože tím docílíte nejen čistého oblečení, ale také toho, že vám bude pračka dlouho sloužit.

S plísní pak můžete bojovat domácími prostředky. Mezi takové patří ocet, který má dezinfekční vlastnosti a v domácnosti je na čištění nepostradatelným pomocníkem. Nezapomínejte při čištění plísní používat gumové rukavice, které vás ochrání před infekcí. Ocet můžete nalít přímo do bubnu pračky a zapnout ji na nevyšší teplotu. Jinak do něj namočte hadřík a celou pračku důkladně vytřete.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí postředek na koberec a čalounění vyrobíte snadno. Výsledkem bude pouze čistý a svěží domov
Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci může také jedlá soda

Jedlá soda patří mezi další prostředky, které zaručeně fungují nejen na čištění pračky. Zbavíte se nepříjemných pachů a také plísně. Stačí ji nasypat na plesnivé těsnění ve dvířkách pračky, nechat několik minut působit a poté ji odstranit papírovou utěrkou. Citron nebo peroxid vodíku budou také perfektními pomocníky.

Nalijte sklenici vody do misky, přidejte tři lžičky peroxidu a zamíchejte. Pomocí houbičky vyčistěte vnitřek pračky, který pak bude čistý, a nemusíte se tak bát, že byste prádlo vytahovali špinavé nebo zatuchlé. Pračku pak nechávejte pravidelně kontrolovat odborníky.

Zdroj: https://www.puroclean.com/blog/tips-to-remove-mold-from-washing-machines/
Přidat na Seznam.cz