Nemějte na balkoně holubník. Nevítané opeřence vyžene postřik, který jim neublíží

Holubi se v menších i větších městech nachází v hojných počtech. Pro majitele balkonů i parapetů jde o náročnou záležitost, protože nechtějí mít svůj majetek neustále znečištěný. Navíc si u nás mohou založit hnízdo. Prevence je vždy lepší než následné řešení, takže musíte zasáhnout dřív, než budete mít balkon plný holubů. Můžete si pořídit speciální bodce do oken anebo vyzkoušet domácí prostředky, které jsou humánní, levné a spolehlivě fungují.

Co holubi nemají rádi?

Neustálé znečištění parapetů a balkonů je velmi nepříjemné. Jejich přítomnost navíc ničí i budovy a fasády. Ještě horší jsou nemoci, které tito ptáci mohou přenášet. Mnoho turistů považuje holuby za velkou atrakci, ale pro místní obyvatele rozhodně nejsou příjemnými návštěvníky v jejich domovech. Mnoho lidí proto doma řeší, jak tyto opeřence vyplašit.

V první řadě si musíte na balkoně uklidit. Nepořádek, zbytky jídla nebo harampádí, ve kterém se mohou usadit, budou pro ptáky jasným magnetem. Snažte se pravidelně uklízet a nepoužívejte balkon jako úložný prostor. Jakmile uvidíte na balkonu nebo parapetu větvičky, ihned je odstraňte a vyzkoušejte domácí a neškodný postřik, díky kterému se k vám holubi nevrátí.

Mohlo by vás zajímat:  Vychutnejte si doma připravené ryby bez nepříjemného rybího zápachu v kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se doma zbavit holubů?

Na domácí postřik budete potřebovat jen dvě suroviny, a to vodu a ocet. Smíchejte ingredience ve stejném poměru, nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte balkon a parapety. Tento postup musíte opakovat poměrně často (hlavně při dešti a silném větru). Další možností je postavit na balkon nebo parapet misku s octem. Pro lepší efektivitu můžete použít také špetku mleté chilli papričky.

Soustřeďte se na silné aroma

Ocet je velmi účinný, protože má silnou vůni. Stejně tak můžete vyzkoušet další produkty, které mají silný zápach. Velmi dobře funguje naftalín (obvykle prostředek proti molům), osvěžovače vzduchu do auta nebo deodorant. Pokud je pro vás vůně octa na balkoně nebo v okně příliš nepříjemná, můžete vyzkoušet jednu z těchto osvědčených metod.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons
Přidat na Seznam.cz