Někteří chodí v botách i doma. Netradiční zvyk ale přináší několik negativ

I když by se na první pohled mohlo zdát, že v domácnosti chodí v botách pouze lidé v zahraničí, také u nás se naskytne pohled do bytů nebo domů, kde toto vůbec neřeší. Většina lidí se ale v chodbě přezuje do domácí obuvi a tu, kterou měli venku, odloží na příslušné místo. Je vůbec vhodné chodit doma v obuvi, ve které jste byli venku?

Na podrážkách můžete najít spoustu bakterií

Jaké bakterie si můžete přinést na podrážkách? Je toho spoustu. Venku šlapete na různá místa, není tedy problém si domů přinést například blechy nebo bakterie, které se pak doma budou snadno šířit. V takovém případě bude nejlepší se zouvat a v botách doma nechodit. Snadno bakterie roznesete po celé domácnosti a možná pak budete přemýšlet, kde se vzalo tolik nečistot.

V případě, že doma chodíte v botách, budete muset také více uklízet, aby se právě bakterie a další patogeny nikde nešířily. Chodit tedy doma s botami, nebo bez nich? Na tuto otázku neexistuje jasná odpověď. Každý se bude řídit podle toho, co má zažité, a záleží na každém z nás, jak se rozhodne. Pro mnoho lidí ale bude příjemnější se v domácnosti zout, protože to znamená méně uklízení.

Mohlo by vás zajímat:  Rajskou polévku milují děti i dospělí. Několik chyb z ní ale udělá nepoživatelnou břečku
Zdroj obrázku: Freepik

Pro návštěvníky je vhodné mít domácí přezůvky

Když k někomu přijdete na návštěvu, určitě se jedná o blízkého člověka. Jestli pomineme příležitosti, jako je svatba, kdy se vlastně neřeší, kdo v domácnosti chodí v botách, je vhodné mít pro návštěvy připravené přezůvky, které budou k dispozici. Samozřejmě se najdou i lidé, kteří budou i u vás doma chodit pouze v ponožkách. Obvykle návštěvám stačí pantofle, a pokud k vám někdo chodí pravidelně, měl by mít své vlastní přezůvky.

Jaké výhody má chůze naboso, kterou mnoho lidí preferuje především v domácnostech? Posilujete tím nejen klouby nohou, ale také chodidla jako taková. Také budete mít lepší postavení těla, a pokud tak budete chodit po přírodních površích, přinese to pouze zdravotní výhody. Rozhodně byste bosou chůzi měli vyzkoušet.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2019/08/27/science/shoes-in-house-germs.html
Přidat na Seznam.cz