big-green-monstera-plant-pot-wooden-floor-bed-pink-bedding-bed

Některé pokojové rostliny snižují kvalitu spánku

Spánek je fyziologický proces, který je pro naše tělo extrémně důležitý. Přeci jen během spánku se tělo regeneruje a doplňuje energii. Pokud budeme bez spánku byť jen o trochu více než dvacet čtyři hodin, začneme pociťovat následky. Pro dobrý spánek je pak také důležité prostředí, ve kterém k němu uleháme. Vliv na kvalitu odpočinku mohou mít dokonce i rostliny. Některé mohou být ne pouze dráždivé, ale dokonce nebezpečné. Které to jsou a proč je do ložnice nedávat? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Mohlo by vás zajímat:  Některé stálezelené keře zútulní balkon a postarají se o celoroční soukromí

Aromatické rostliny by mohly narušovat kvalitu vašeho spánku

Ačkoli se doporučuje mít většinu typů rostlin kdekoli v obydlí, jsou i takové, které byste třeba do ložnice neměli dávat, jelikož by mohly kvalitu vašeho spánku výrazně zhoršit. Právě nekvalitní spánek může mít v dlouhodobém hledisku velmi vážné následky. Mezi rostliny, které se do ložnice nehodí, patří i malé růžičky. Jejich sladká vůně může být pro citlivější jedince dráždivá a mohla by spánek narušovat. Hyacinty pak mají vůni velmi výraznou a zároveň nejsou zrovna dobré pro životní prostředí. Také mohou snadno vyvolat alergickou reakci obzvlášť u lidí citlivých na pyl. Vyhnout bychom se měli i liliím, které jsou sice krásné, ale jejich vůně je velmi těžká a dusivá. Vůně hortenzií pak může u některých z nás vyvolat i migrény.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zacházení s radiátory zvýší jejich efektivnost
Zdroj obrázku: Freepik

Ochraňujte své okolí

Dalším důvodem, proč nedávat určité rostliny do ložnice, je fakt, že buď máme malé děti, či domácího mazlíčka. Obě tyto skupiny jsou poměrně zranitelné, a když spíme, není možné, abychom je tak dobře hlídali. Rozhodně se tak vyhněte přesouvání těchto rostlin do míst, kde k nim zvířata či děti mají přístup. Právě tyto exempláře totiž mohou být škodlivé, občas dokonce až životu nebezpečné. Patří mezi ně konvalinky, oleandr či břečťan. U konvalinek je dokonce jedovatá i voda, ve které stály.

Zdroj: https://www.plantgardener.com/plants-not-bedroom/
Přidat na Seznam.cz