Několik kroků ušetří náklady za topení až 30 procent. Vysokých účtů se už bát nemusíte

Topná sezóna dělá letos mnohým lidem velké vrásky. Náklady na topení budou mnohem vyšší než jindy. Musíte se na to připravit a naučit se jednoduché a efektivní triky, jak pohodlně ušetřit. Nebojte, mrznout během zimních měsíců nemusíte. Stačí, když se budete držet našich tipů. Účty za topení můžete snížit až o 30 procent!

Dobré těsnění oken je nejdůležitější

Na začátku topné sezóny musíte hlavně zkontrolovat funkčnost svého obydlí. Podívejte se nejen na kvalitu radiátorů, ale také oken. Právě tudy vám bude unikat největší množství tepla, protože jsou radiátory většinou postavené pod oknem. Těsnění je nejdůležitější součástí, ale měli byste zkontrolovat také nastavení, které můžete sami upravit na zimu.

Správné těsnění vám může ušetřit až 25 procent energií. Z tohoto důvodu musíte zajistit, aby těsnění plnilo svou funkci. V případě potřeby můžete těsnění oken sami vyměnit. Nepotřebujete žádného specialistu. Práce to není vůbec náročná a okna si zaručeně nepoškodíte. Stačí, když se budete řídit pokyny na těsnění, které koupíte.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené nápoje zlepší den i našim rostlinám. Dodají jim energii k dalšímu růstu
Zdroj obrázku: Freepik

Na topení můžete ušetřit i pomocí nábytku

Těžké záclony, nábytek nebo jiné překážky mohou být důvodem, proč platíte vysokou cenu za energie. Jakmile postavíte před radiátory nejrůznější předměty, nábytek nebo doplňky, topení nebude správně fungovat. Teplý vzduch se bude držet za nábytkem nebo záclonami a vy si ho neužijete. Vysoké zálohy ale budete platit dál.

Pořiďte si také termostat. Díky tomu si nastavíte, kdy bude topení hřát více a kdy méně. Můžete ušetřit v době, kdy budete v práci. V zimě je důležité také správné větrání. Nenechávejte okna neustále zavřená jen proto, že nechcete větrat teplo. Otevřete je naplno po dobu 10 minut a ihned zavřete. Když necháte okno otevřené jen trochu po dlouhou dobu, neušetříte na vytápění vůbec nic. Držte se těchto tipů a zaručeně během letošní zimy ušetříte na topení.

Zdroj: https://smoenergy.com/blog/17-ideas-for-lowering-your-heating-costs-in-the-winter/
Přidat na Seznam.cz