Nejen majitelé mazlíčků ocení trik, díky kterému oblečení z pračky vytáhnou vždy perfektně čisté

Praní špinavého prádla není zábavná činnost, ale díky automatické pračce je to velmi jednoduché. Dobrou zprávou je, že si to můžete ještě zjednodušit. Vlhčené ubrousky většinou používáme na ruce na cestách. A jestli máte děti, používáte je jistě neustále. Dobrou zprávou je, že je můžete využít také při praní prádla. Stačí, když je přidáte do bubnu pračky. Co tím získáte?

Žmolky, vlasy i chlupy budou ihned pryč

Vlhčené ubrousky odstraní z látky veškeré nečistoty, se kterými se jinak těžko potýkáte. Máte-li oblečení obalené v chlupech domácích mazlíčků, vlasech nebo jiných nečistotách, můžete se jich tímto způsobem velmi jednoduše zbavit. Vše se zachytí na ubrousku, který po vyprání vyhodíte do koše. Oblečení již nebudete muset čistit.

Jak správně použít vlhčené ubrousky?

Do plné pračky vám postačí jen tři vlhčené ubrousky. Při praní se budou otírat o oděvy a odstraní z nich veškerá vlákna, vlasy, chlupy i nečistoty. Na každé praní musíte samozřejmě použít nové ubrousky a po praní je vyhodit. Může se vám zdát, že po jednom praní nejsou příliš špinavé, ale pro opakované praní nejsou vhodné. Jejich vlastnosti totiž po jediném praní vyčerpáte.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat pavouky z domu není snadné. Jsou však triky, které je bezpečně udrží venku
Zdroj obrázku: Freepik

Všechny ubrousky na praní nejsou vhodné

Vlhčené ubrousky musí být dost silné, aby se při praní neroztrhaly. V takovém případě si zbytečně přiděláte práci, protože potom budete muset čistit nejen oblečení, ale také samotnou pračku. Při nákupu se dívejte na ubrousky, které jsou vyrobené z celulózy, polypropylenu nebo bavlny. V obchodě najdete také ubrousky z papíru nebo jiných materiálů. Tyto produkty vhodné nejsou.

Pamatujte také na to, že do pračky musíte skutečně vložit vlhčené ubrousky. Někteří lidé si myslí, že papír nebo kusy látky budou fungovat stejně. Není to ale pravda. Problém může také nastat s vůní. Jestli nechcete, aby vám oblečení vonělo stejně jako ubrousky, musíte nakoupit vlhčené ubrousky bez vůně. Jestli máte doma jen vonné ubrousky, před použitím je opláchněte ve vodě.

Zdroj: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/why-putting-a-wet-wipe-into-the-washing-machine-can-save-you-a-ton-of-time-and-nerves-796115/
Přidat na Seznam.cz