Nechte své záclony znovu zazářit. To nejlepší bělidlo najdete přímo v kuchyni

Čisté a voňavé záclony jsou ozdobou každé místnosti. Nejkrásnější jsou nové, ještě nezaprášené záclony bez známky špíny a žlutých skvrn. Co ale dělat, když se na nich začne usazovat první špína? Populární čisticí prostředky se mohou ukázat jako příliš silné, poškozují jemný materiál a jsou také příliš drahé. A ani drahý čisticí prostředek nemusí znamenat dokonale bílé záclony. Proto je dobré vyzkoušet produkty, které máte určitě doma. Podívejte se, jak bělit záclony bez použití chemie.

Domácí bělidlo záclon

Ve velké míse nebo v hrnci připravte roztok 500 gramů jedlé sody a 10 litrů vlažné vody. Důkladně do této směsi namočte záclony a nechte pár hodin působit. Pak vyperte záclony v pračce s přidáním oblíbeného prostředku nebo škrobu. Pokud chcete rychlejší metodu, místo namáčení nalijte směs do zásuvky pračky určené na prací prostředek. Pokud opravdu spěcháte, postačí do této zásuvky nasypat jen malé množství jedlé sody. Kromě požadovaného bělicího efektu získáte také na dotyk jemné závěsy, což je způsobeno změkčujícími vlastnostmi jedlé sody.

Mohlo by vás zajímat:  Pěna na holení nejen na holení: Celá domácnost se bude díky ní jen lesknout
Zdroj obrázku: Freepik

Bělení závěsů s práškem do pečiva nebo aspirinem

Prášek do pečiva je vhodný nejen do pečení, ale také jako spolehlivý čisticí prostředek pro domácnost. Ukazuje se také, že je užitečným pomocníkem při bělení záclon. Rozpusťte celý balíček prášku do pečiva v asi 5 litrech teplé vody. Do této směsi namočte záclony a nechte je v roztoku několik hodin. Místo prášku do pečiva je možno použít také aspirin. Tento lék je jedním z nejpopulárnějších medikamentů na zmírnění přetrvávající bolesti hlavy. Při domácím čištění bude fungovat jako rychlé bělidlo pro záclony. Stačí rozpustit 5 drcených tablet aspirinu v 5 litrech vody.

Stolní sůl a ocet pomohou bělit záclony

Sůl a ocet jsou neoddělitelnou dvojicí při domácím úklidu. Pro přípravu účinného bělicího prostředku nalijte 4 lžíce stolní soli do 10 litrů vlažné vody nebo nalijte půl šálku octa. Záclony důkladně opláchněte a zavěste na záclonovou tyč, aby uschly. Uvidíte okamžitý efekt.

Zdroj: https://www.sunbell.it/en/blog-en/how-to-bleach-curtains/
Přidat na Seznam.cz