Nečekané účinky nakládaných okurek: zlepší funkci střev, ale i naši náladu

Nakládané okurky najdeme nejen na pultech obchodů, ale také ve spoustě domácností. Rozhodně se vyplatí si je naložit doma, protože jen tak máte jistotu, že do svého těla dáváte jen to nejlepší. Koupit si je ale samozřejmě můžete také. Nakládané okurky mají spoustu prospěšných vlastností pro zdraví. Nejsou ale vhodné pro každého, pozor na alergie! Jejich konzumací si například zlepšíte náladu.

Nejen okurky, ale také lák má na tělo vliv

Proč se vyplatí jíst nakládané okurky? Pravdou je, že buď je milujete, nebo je prostě nejíte. Je to ale velká škoda, protože v okurkách najdeme spoustu vitaminů a dalších látek, které pomohou od různých zdravotních problémů. Není divu, že je najdete téměř v každém obchodě! Naložit si je ale můžete také sami doma, není na tom nic těžkého.

Okurky mohou obohatit chuť nejen salátů, ale také pomazánky na pečivo, nebo dokonce burgery. Určitě byste našli i další využití této pochutiny. Kromě okurek si ale můžete naložit také papriky nebo květák a kombinovat tyto druhy zeleniny dohromady. Prospěch z toho bude mít celý organismus. Lák, ve kterém jsou okurky naložené, obsahuje spoustu vitaminů, které podpoří dobré trávení. Navíc naložené okurky mají také protirakovinné vlastnosti a pomohou od dalších zdravotních problémů.

Mohlo by vás zajímat:  Pobyt v hotelu je často spojen se skrytými poplatky
Zdroj obrázku: Freepik

Pochoutka, která vám vylepší náladu

Podle vědců, kteří zkoumali vlastnosti naložených okurek, mají velký vliv také na naši náladu. Pomohou překonat úzkosti, které můžete mít ze sociálních kontaktů. Provedli studii na několika stovkách studentů. Po konzumaci více okurek bylo u těchto studentů vysledováno, že mají mnohem lepší náladu než ti, kteří okurky nedostávali v takovém množství.

Odpovědí, proč tomu tak je, je fungování našich střev. Právě díky tomu, že správně pracují, jsou lidé více v pohodě. Zmizí nejen bolesti břicha, ale také plynatost nebo problémy se zácpou nebo průjmem. Díky tomu se zvýší produkce serotoninu, což je hormon štěstí. Takže šup pro svou sklenici nakládaných okurek!

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/are-pickles-good-for-you
Přidat na Seznam.cz