Nebojujte se mšicemi sami. Pozvěte na zahradu jejich úhlavní nepřátele, kteří nad nimi zvítězí

Mšice jsou neskutečně otravným hmyzem, který během několika hodin může zničit celou zahradu. Proto je nutné se proti nim co nejlépe bránit, jinak se můžete rozloučit s úrodou. Jak se jich ale účinně zbavit, aby rostliny nebo plodiny neohrožovaly? Je to velmi jednoduché. Vysaďte na zahradě rostliny, které jim nevoní, a budete mít brzy po problému.

Zahradní škůdci nebudou mít šanci

Mšice patří mezi hmyz, který dokáže zničit celou úrodu. Dělají to navíc v početných koloniích, nikdy nenajdete pouze jednu, ale rovnou celý roj mšic, který bude útočit na rostlinu. Milují živiny, které dostanou z rostlin. V důsledku toho rostlina chřadne a umírá. Škůdci se živí většinou výhonky, které se pak kroutí, listy žloutnou a rostlina vůbec nemusí vykvést.

V přírodě má tento hmyz přirozené nepřátele, mezi které patří beruška nebo dravé mouchy. Mouchy můžete do zahrady dostat velmi snadno, stačí vysadit rostliny, které jim voní a budou na ně létat. Pyl a nektar jsou jejich hlavní obživou. Jedna moucha pak stihne sežrat až 500 mšic, pokud na zahradě nakladou vajíčka.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísním a vlhkosti lze bojovat i domácími prostředky. Hodí se sůl, křída i rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny budou lákat mouchy?

Rostlin, které mouchy přilákají, je docela hodně. Vybrat si můžete mezi kopytníkem, kokainovníkem, čtyřbočem nebo kočičí trávou. Najdete jich určitě mnohem více, protože úspěch zaručí také tymián nebo majoránka. Jsou to bylinky, které jsou velmi aromatické a svou vůní lákají mouchy k návštěvě. Mšice tak nebudou mít šanci a vaše úroda bude zachráněna.

Na mšice pak můžete připravit také různé pasti nebo repelenty, které si vyrobíte sami doma. Některé domácí prostředky jim totiž nevoní, jiné naopak ano. Snadno se pak chytí do pasti a můžete je například vylít na zahradu mrtvé nebo je spláchnout do toalety. Mšice patří mezi největší škůdce rostlin a je potřeba proti nim jednat rychle. Spousta zahradníků už ale ví, jak na to.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-get-rid-of-aphids/
Přidat na Seznam.cz