Ne každý vítá jaro s nadšením. Nepříjemné alergie se můžou projevit kdykoli

Jarní měsíce přinášejí nejen radost z toho, že bude větší teplo a pokvete příroda, ale na alergiky čekají nepříjemné potíže. Rozkvétající stromy a rostliny mohou způsobit problémy mnoha lidem, objeví se rýma, kašel a také otoky očí nebo jiných částí obličeje. Jak zmírnit příznaky pylové alergie?

Jaké druhy alergenů existují?

Alergie je přehnaná reakce organismu na běžné látky, která u zdravých lidí neprobíhá. Alergenů je přitom velká spousta, nemusí se jednat pouze o stromy nebo keře. Lidé jsou alergičtí také na zvířecí srst nebo sliny či na různé druhy potravin. Do styku s alergeny se dostáváme každý den, ale poté už záleží na lidské imunitě, jak se s nimi popasuje. Alergie se může objevit kdykoliv, můžete se s ní také narodit.

V každé zemi můžete najít někoho, kdo bude mít na něco alergii. Někdo zvládne alergii sám, ale jsou také lidé, kteří musí svou nemoc řešit s lékařem a musí užívat mnoho léků, které příznaky alergie zmírňují. Alergie na pyl patří mezi nejobvyklejší problémy, které započnou v jarních měsících. Topol, bříza nebo dub jsou prvními stromy, které mohou problémy způsobit.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje patří stále mezi nejoblíbenější květiny. Na špatném místě však snadno uvadnou
Zdroj obrázku: Freepik

Celé jaro, léto i podzim mohou lidé trpět alergiemi

Sezona alergií je různě dlouhá a podle odborníků se bude prodlužovat, protože zimy jsou kratší a léta naopak delší. Lidé trpící alergiemi se musí vyhýbat travnatým plochám, lesům, polím a dalším místům, kde je velké množství stromů, rostlin a keřů, které obsahují alergeny. V některých zemích může pylová sezona začít i o několik desítek dní dříve, než tomu bylo před několika lety.

Mezi příznaky alergie patří ucpaný nos, svědění nosu, rýma, záchvaty kýchání nebo otoky očí. Objevit se mohou i bolesti hlavy nebo dutin a celková únava. Musíte dbát na to, abyste se alergenům vyhnuli, protože jedině tak zabráníte problémům, které s pylovou sezonou souvisí. Slunečné dny se pro takové lidi mohou stát nesnesitelnými.

Zdroj: https://www.nwpc.com/seven-effective-ways-to-manage-spring-allergies/
Přidat na Seznam.cz