Navraťte ponožkám ztracenou bělost. Je to jednodušší, než se zdá

Také milujete krásně bílé ponožky, které jsou neutrální a skvěle vypadají k riflím? Vyzařují svou čistotou, nevýrazností, ale také decentností. Jenže co z toho? Jednou je máte v teniskách a příště jsou již zašedlé. Odolnou špínu z nich jednoznačně jen tak nedostaneme. A to platí především u dospívajících ratolestí, které se toulají po venku a chodí domů se silně znečištěnými ponožkami. Nevyhazujte je a nenoste je zašedlé, máme pro vás způsoby, kterými je lze efektivně vyčistíte. Jednoduše jim vraťte jejich bílou barvu.

Zdroj obrázku: Freepik

První způsob

Vezměte si lavor, napusťte do něj teplou vodu a vložte do něj bílé ponožky. Nechte pár minut namočené a poté je bez jakéhokoliv přípravku přeperte v rukou. Vylijte vodu z lavoru a opět do něj napusťte teplou vodu a ponožky v ní vymáchejte. Dále je vložte mírně vyždímané do umyvadla a hojně je posypejte jedlou sodou. Dále vymačkejte citron a jeho šťávu nalijte na ponožky. Nechte působit alespoň třicet minut. Po uplynulé době o sebe mněte ponožky a dejte je do pračky vyprat. Nemusíte používat žádný prací prostředek, soda bude bohatě stačit.

Mohlo by vás zajímat:  Přesazování rostlin má několik pravidel. Málokdo ví, že záleží také na denní době
Zdroj obrázku: Freepik

Další možnost

K dalšímu kroku budete potřebovat dva pytlíky kypřicího prášku a dvě lžíce pracího prášku pro bílé oblečení. Smíchejte dohromady a vzniklou směs nasypejte do zásobníku do pračky. Zapněte alespoň na 60 stupňů, plus zvolte program na rozpouštění špíny. Jestliže zašednutí zůstalo, vyzkoušejte mýdlové vločky. Přibližně dvě polévkové lžíce vloček rozpusťte v horké vodě a přidejte dvě polévkové lžíce jedlé sody. Do tekutiny namočte ponožky a ponechte je tak do rána. Ráno ponožky propláchněte v tekutině, vyždímejte a vyperte v pračce stejně jako u způsobu výše. Pokud nemáte mýdlové vločky, postačí vám, když nastrouháte bílé kostkové mýdlo, bude fungovat stejně.

Zdroj: https://homesteady.com/12579744/how-to-keep-your-socks-white
Přidat na Seznam.cz