Nad těmito psími zvyky zůstává rozum stát. Některé mají mazlíčci naprogramované v genech

Mnoho majitelů pejsků se diví tomu, jak se chovají v jejich přítomnosti. Netuší, že je většinou i jejich chyba, když se pes chová zvláštně a nevychovaně. Právě výchova zvířete by měla být na prvním místě, protože už od malého štěněte je potřeba mu dávat najevo, že vy jste pán a on je pouze zvíře, i když milované. Velmi malá změna přitom může pomoci k tomu, abyste se nemuseli rozčilovat nad jeho chováním.

Proč psi chodí v kruhu, než si lehnou?

Některé zvířecí chování je opravdu zvláštní. Nemusí se přitom jednat jen o psy, ale většinou to jsou právě oni, kdo si předtím, než si lehnou, musí své místečko „pošlapat“. Chodí několikrát v kruhu, než si opravdu lehnou. Takové chování už mají naprogramované od pradávna. Jak ale poznat, že je něco špatně?

Jestliže vám pes škrábe podlahu nebo nábytek, určitě je to nepříjemné nejen pro něj, ale také pro vás. V některých případech je nežádoucí, aby používal pes drápy k vytvoření pelíšku. Proč to ale psi dělají? Jsou to reflexy z doby, kdy byli ještě divokými zvířaty. Proto je vhodné dát psovi pelíšek na zem, kde si ho přetvoří a označí podle svého.

Mohlo by vás zajímat:  Nakládané okurky milují děti i dospělí. Přesto by se jich někteří měli raději vzdát
Zdroj obrázku: Freepik

Jejich přirozené chování musíte pozměnit

Venku v přírodě se psi také museli chránit před hmyzem nebo hlodavci. To dnes samozřejmě nepotřebují, i tak ale můžete vidět, že na gauči nebo v pelíšku hrabou nohama, aby si vytvořili bezpečné místo. Na posteli nebo pelechu se pak pes točí dokola, než si opravdu lehne. Udělat to může i několikrát za sebou. Venku si někdy musí hloubit i nory a díry, a proto může škrábat podlahu.

Jak takové chování omezit, nebo ho úplně odnaučit? Pokud se tak děje, rozhodně nemusíte mít obavy, že jde o problém. Pokud ale pes spí zvláštně, má jiné polohy nebo naopak nebude škrábat, může se jednat o zdravotní komplikace a svým chováním vám to dává najevo. K tomu se přidruží ještě další příznaky, jako je zvýšená žízeň nebo naopak nechuť k jídlu.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/why-dogs-turn-around-before-lying-down
Přidat na Seznam.cz