Nachystejte svou ložnici na příchod miminka. Prakticky, stylově a hlavně bezpečně

Příchod nového člena rodiny do domácnosti často změní celé vybavení interiéru i celkového života mladých rodičů. Místnost, kterou budete jistě řešit jako první, je ložnice. Ta musí být přizpůsobena pro potřeby malého dítěte i maminky. Jak zařídit efektivní ložnici pro malé dítě?

Porod miminka změní celou rodinu

Nejen maminku čekají nové změny v celém životě. Všichni členové domácnosti totiž zažijí s příchodem nového dítěte několik změn, se kterými je nutné se srovnat. Přizpůsobení interiéru pro potřeby miminka není snadné, s těmito radami to ale zvládnete lehce.

Zdroj obrázku: Freepik

Mnoho mladých rodičů často připravuje celý dětský pokoj pro novorozence. Tak rozsáhlá rekonstrukce a investice do celkového vybavení pokoje však není v prvních měsících nutná. Malé miminko či batole totiž bude většinu času s vámi v ložnici, a tak samostatný dětský pokoj ani nevyužijete.

Zvolte raději dětský koutek

Mnohem lepší variantou je část ložnice, kterou zvolíte pro potřeby malého dítěte. Dětský koutek je skvělé řešení také v případě, že váš byt nedisponuje dalšími pokoji. Ať už se pro dětský koutek rozhodnete vzhledem k velikosti interiéru nebo kvůli výchovné metodě, je nutné se zaměřit na důležité podmínky při tvorbě nové ložnice.

Mohlo by vás zajímat:  I v malé ložnici se můžeme cítit pohodlně. Každý centimetr lze šikovně využít
Zdroj obrázku: Freepik

Kam s dětskou postýlkou? Tento důležitý kus nábytku se v dnešní době vyrábí v různých vybaveních a s funkcemi, které jistě využijete. Na začátku si rozhodněte, zda chcete spát s dítětem, nebo mu dopřát vlastní soukromí. Podle toho můžete zvolit samostatnou postýlku, nebo takovou, která se dá dobře a bezpečně připojit k vaší manželské posteli.

Praktický přebalovací pult

Mnoho maminek si v dětském koutku ložnice přeje také přebalovací pult. Ten vám pomůže s komfortem při přebalování miminka, navíc úložný prostor pod pultem se hodí na plenky, dětskou kosmetiku i oblečení. Po pár měsících, kdy už nebudete potřebovat prostor pro přebalování, můžete horní pult odstranit a vznikne vám praktická komoda jako první dobrý základ do budoucího dětského pokoje.

Zdroj: https://www.thespruce.com/tips-for-sharing-a-room-with-baby-2504777
Přidat na Seznam.cz