Na špinavé stěny není vždy nutné brát barvu a štětec. Většina skvrn má snadnější řešení

Čerstvě a profesionálně vymalované stěny jsou krásnou ozdobou interiéru. S každým dalším měsícem, co v bytě bydlíte, ale barvy blednou a jsou špinavější. Pokud máte malé děti, tak určitě víte, že dokáží udělat velký nepořádek. Mastné ruce, pastelky, voskovky – to všechno se může na zdi objevit.

Jak účinně bojovat proti skvrnám na zdi?

Na stěnách můžete najít skvrny od kávy, čaje nebo pastelky, voskovky či mastnotu. Čím déle budete s odstraňováním otálet, tím hůře půjdou šmouhy dolů. Budete potřebovat jen několik produktů, například houbičku na mytí nádobí, měkký hadřík, pilník nebo menší nůž. Vroucí voda bude také velkým pomocníkem, ale jen v případě, že skvrna ještě není suchá. Budete potřebovat také mycí prostředek.

Ten bude fungovat nejen na mytí nádobí, ale také v nouzových situacích, které mohou doma nastat. Pomůže právě při odstraňování skvrn ze zdi. Houbičku namočte do teplé vody, do které dejte několik kapek čisticího prostředku. Jakmile bude zeď čistá, můžete ji osušit hadříkem z mikrovlákna. Hodit se bude také pěna na holení. Pěnu rozetřete po celé zdi, na které je skvrna, a následně ponechte asi hodinu působit. Nakonec pěnu opláchněte a houbičkou namočenou ve vroucí vodě zbavte stěnu nečistot.

Mohlo by vás zajímat:  Chléb je univerzální potravina, ale díky svým savým vlastnostem i domácí pomocník
Zdroj obrázku: Freepik

Mastné skvrny dostanete snadno dolů pomocí hedvábného papíru

Slyšeli jste někdy o hedvábném papíru? Je to prostředek, který účinně odstraňuje mastné skvrny nejen ze stěn, ale také jiných povrchů. Připravte si kousek papíru, položte ho na zeď, posypte mastkem nebo bramborovou moukou a nechte několik hodin působit. Poté by se měla skvrna odlepit. Nakonec vezměte hadřík a otřete stěnu do sucha.

Čističe na sklo jsou také velmi účinné. Rozpustí totiž i zaschlou špínu a zároveň nepoškodí zdi. Pro zaschlé skvrny můžete použít například benzín, ale buďte při jeho manipulaci velmi opatrní. Nasaďte si rukavice, na skvrnu dejte vroucí vodu, namočte houbičku do benzínu a několik minut skvrnu otírejte. Následně zeď opláchněte houbičkou namočenou v čisté vodě a vysušte hadříkem.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-walls
Přidat na Seznam.cz