Na otravné mouchy jde vyzrát. Pomůže jednoduchá past nebo exotická rostlina

Mouchy jsou jedním z nejotravnějších hmyzů na světě. Nejen že lidem nedají pokoj a jsou velmi dotěrné, mohou také přenášet různé nemoci. Pokud máte v domácnosti mouchy a nevíte, jak je z domu vypudit, určitě se vyplatí přečíst si naše rady. Existují totiž velmi levné a jednoduché domácí triky, jak se jich zbavit.

Domácí lektvary proti mouchám

V první fázi je velmi důležité zabránit mouchám proniknout dovnitř domu. K tomuto účelu bezvadně slouží sítě, které lze nainstalovat do oken a dveří. Ale také v tomto případě se někdy mouchám podaří do domácnosti vniknout. Tehdy se vyplatí zasáhnout domácími prostředky. Zkuste si například vyrobit mucholapku. Stačí smíchat pár lžic tekutého medu s kukuřičným škrobem a tuto směs nanést na talířky. Vytvořené pasti pak položte na místa, kde se mouchy objevují nejčastěji.

Rostliny pomohou

Další účinnou metodou, jak se zbavit much v domácnosti, je pořídit masožravou rostlinu. Masožravka chytá mouchy, které láká na svůj lahodný nektar. Tento nektar rostlina produkuje na vnitřní straně listu, který je zbarvený do červena. Pokud moucha přilétne, past se okamžitě uzavře a rostlina do hmyzu uvolní trávicí šťávy.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvyšší čas vyměnit starý sporák za indukci. Vaření na ní je radost, šetří čas i peníze
Zdroj obrázku: Freepik

Vůně, které mouchy nemají rády

I když je to nepředstavitelné, také mouchy nemají rády určité pachy. A to může být výhoda pro nás, kteří mouchy doma opravdu nesneseme. Zkuste tedy na místa, kudy by mouchy mohly do domácnosti vniknout, umístit difuzéry s vanilkovým vonným olejem. Nebo zkuste zapálit aromasvíčky s touto vůní.

Mouchy v domě

Mouchy nejsou kousavý hmyz, takže se nemusíme bát nepříjemného kousání a pupínků, ale jsou nebezpečné jinak. Mouchy totiž velmi láká vůně rozpadajícího se masa a výkalů. Proto také na tyto věci sedají a kladou tam i svá vajíčka. Z těchto nevábně vypadajících a vonících míst si pak na sobě mohou mouchy nést bacily a viry. Ty nám pak roznáší všude po domácnosti.

Zdroj: https://www.prevention.com/life/a33235104/how-to-get-rid-of-flies-house/
Přidat na Seznam.cz