Na mytí oken se už budete jenom těšit. Se správnými triky budou průzračně čistá

Pro dokonale čistá okna po každém umytí je dobré znát několik rad a tipů, jak správně postupovat, když se chcete vyhnout šmouhám a vyleštit každou okenní tabuli téměř k dokonalosti. Tento článek vám ukáže několik způsobů pro efektní čisticí prostředky a nabídne cenné rady pro samotné mytí oken, z jehož výsledku budete pozitivně překvapeni.

Mytí oken si správně načasujte

Vhodné načasování je ve slunečný den. Pro samotné mytí oken si však vyberte takovou denní dobu, kdy na okno nesvítí přímé slunce. Jestli půjde o odpoledne, nebo naopak ráno, záleží na tom, na jakou stranu máte okna orientovaná. Pokud se totiž rozhodnete pro mytí oken za přímého slunce, bude čistič usychat rychleji v porovnání s vaším leštěním, takže je velmi pravděpodobné, že vzniknou šmouhy a nežádoucí pruhy.

Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte si účinný domácí prostředek na mytí oken

Jednoduchý, ale přesto poměrně účinný a hlavně zdravotně nezávadný a šetrný čisticí prostředek vytvoříte přidáním trochy octa. Dobře poslouží klasický ocet, ale použít můžete i jablečný. Smíchejte ho s vodou v poměru 1 : 1 a touto směsí očistěte okna. Odstraníte tak šmouhy, nečistoty, případný vodní kámen a získáte krásná okna beze šmouh.

Mohlo by vás zajímat:  Drahé čisticí prostředky směle nahradí obyčejná zubní pasta. Její účinky vyrazí dech

Druhým způsobem vytvoření funkčního čisticího prostředku na okna je přidání vody do ostřikovačů nebo aviváže přímo do vody, kterou budete využívat pro mytí oken. Díky obsahu glycerinu vám tyto přísady pomohou s lepším leštěním a odstraněním nežádoucích nečistot na oknech.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné pomůcky

Aby bylo leštění oken účinné a dobře se vám provádělo, je potřeba používat ty správné pomůcky. Dobře fungují například silnější papírové či klasické utěrky. Někdo používá také punčocháče, staré bavlněné triko nebo například hadříky z mikrovlákna. Vždy je dobré vyzkoušet, co konkrétně bude vyhovovat právě vám.

Zdroj: https://www.pellabranch.com/blog/global-blogs/how-to-clean-windows-without-streaks/
Přidat na Seznam.cz