Muškátům stačí málo, aby kvetly dlouhé měsíce. O půvabné balkonovky se postará i začátečník

Muškátům stačí málo, aby kvetly dlouhé měsíce. O půvabné balkonovky se postará i začátečník

Muškáty patří mezi rostliny, které jsou velmi oblíbené. Najdeme je hlavně na panelákových balkonech, ale vidět jsou také na zahradách nebo terasách. Dnes je k sehnání mnoho druhů muškátů, které se od sebe liší nejen barvou květů, ale také bohatstvím květenství. Jak se o muškáty správně starat, abyste se z jejich květů těšili celé léto? Poradíme triky, které pomohou.

Muškáty jsou nenáročné rostliny

Muškáty patří mezi květiny, o které se zvládne postarat i začátečník. Jsou prakticky nenáročné, a pokud jim vytvoříte správné podmínky, stačí je jen pravidelně zalévat a hnojit a můžete se z jejich květů těšit dlouhé týdny. Oblíbená balkonová květina vám bude dělat radost pouze v případě, že se o ni správně postaráte. Potřebuje mít správné místo pro růst a kvetení.

Muškáty musíte pravidelně kontrolovat a odebírat z nich suché listy a výhonky, které by jinak mohly rostlinu zpomalovat v dalším růstu nebo kvetení. Rostlina díky tomu bude zdravá a silná. Navíc je to květina, které nevadí suché období, ale v létě je dobré ji zalévat dvakrát za den. Zálivku provádějte brzy ráno a večer, když zapadne slunce. Zajistěte také odtok přebytečné vody, nejlépe pomocí drenáže.

Mohlo by vás zajímat:  Nebojujte se mšicemi sami. Pozvěte na zahradu jejich úhlavní nepřátele, kteří nad nimi zvítězí
Zdroj obrázku: Freepik

Nekvete? Zkuste hnojivo!

Jestliže muškátům dáváte náležitou péči a ony stejně nekvetou, může to mít různé příčiny. Mezi nejčastější chyby patří, že nejsou optimální teploty pro jejich kvetení, ale také mohou být velmi často vystavované slunci. Někteří lidé je hnojí až příliš nebo je často zalévají, což jim také nedělá dobře. Zvolením správného hnojiva si můžete ušetřit nejen spoustu starostí, ale ulevíte tím také muškátům.

Jako hnojivo můžete použít například kaši z kopřiv. Stačí kilogram čerstvých kopřiv zalít deseti litry vody a nechat chvíli stát. Místo kopřivy dobře poslouží také přeslička. Ochráníte rostliny před hmyzem a dalšími škůdci a navíc zajistíte, že budou bujně kvést.

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/plants/pelargonium/growing-guide
Přidat na Seznam.cz