Mšice ohrožují i pokojové rostliny. V každé kuchyni se najde účinný prostředek, který s nimi zatočí

Mšice bohužel nenapadají pouze rostliny, které máme na zahradě, ale můžeme je najít také na jiných místech. Vyskytují se ve velkém množství především na listech nebo stoncích rostlin a mohou jim způsobit velké problémy, které vedou většinou k úhynu květin, pokud co nejrychleji nezasáhneme. Jak doma proti mšicím bojovat a jaké prostředky jsou k tomu nejvhodnější?

Jak poznáte, že máte na rostlinách mšice?

Mšice poznáte na první pohled. Za prvé jich bude obrovské množství, které bude poskakovat po rostlinách a živit se jejich listy a dalšími částmi. Listy navíc ztratí svou sílu a mohou blednout. Nové delší dobu neuvidíte a už to je příznak toho, že s květinou není něco v pořádku. Mšice za sebou nechávají lepkavé žmolky, které jsou nevzhledné. Hmyz se velmi snadno rozmnožuje, a proto je dobré zasáhnout co nejrychleji.

Proti mšicím můžete bojovat hned několika prostředky. Prvním z nich je česnek, který těmto potvůrkám nevoní. Připravte si roztok, kterým budete rostliny zalévat. Mšice se jim budou vyhýbat, protože česnekový odér jim zabrání v tom, aby se na rostlinách usazovaly. Zeleninu stačí pouze nadrtit, dát do sklenice a zalít litrem převařené vody. Nechte stát na teplém místě, poté nalijte do rozprašovače a pak už stačí pouze používat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda také může rostliny zachránit

Dalším prostředkem na odstranění mšic je jedlá soda. Je to ekologická metoda, která není nijak nebezpečná. Sodu smíchejte s mycím prostředkem v litru vodu, nalijte do lahvičky a aplikujte na rostliny. Postřik mšice znehybní a budete je moci jednoduše zlikvidovat. Rostliny pak dejte do vany a opláchněte od zbytků hmyzu.

Mšicím vadí také některé vůně. Stačí mít několik květináčů máty, kterou můžete dát do blízkosti květin. Máta mšicím nevoní. Můžete na internetu najít i další recepty na prostředky, které můžete na mšice použít.

Zdroj: https://www.thespruce.com/control-aphids-on-houseplants-1902889
Přidat na Seznam.cz