Mšice neohrožují pouze venkovní rostliny. I ty doma ochrání obyčejné mléko

Jestli máte na rostlinách mšice, možná s nimi budete bojovat velmi dlouho. Jsou to tvorové, kteří mohou způsobit nejen poškození rostlin, ale také se rychle množí a během jediného týdne jich můžete mít po bytě nebo zahradě mnohonásobek. Bojujte s nimi co nejdříve, protože napadnout mohou celou vaši okrasnou zahradu, a to i za oknem.

Jak bojovat proti mšicím?

Boj s těmito malými broučky nesmíte nikdy vzdát, protože se rychle množí a napadnou všechny květiny, které máte doma. Pomoci vám mohou nejen prostředky z obchodů, ale také ty domácí, které najdete doma v kuchyni. Které to jsou? Účinné je například mléko, ocet nebo jedlá soda. Tito pomocníci jsou skvělí nejen při úklidu, ale pomohou také při péči o květiny.

Mléko patří mezi levné komodity, můžete ho koupit v každém obchodě a výsledky jeho použití jsou dokonalé, protože mšice přestanou otravovat vaše květiny a ty si budou moci zase růst a kvést. Mšice mohou napadnout nejen stonky, ale také listy, které pak vadnou. Mléčný sprej na mšice bude funkčním prostředkem k jejich odstranění.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci jsou tvrdý soupeř. Ne ovšem se zbraněmi, které znaly už naše babičky
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit mléčný sprej?

Je to velmi jednoduché. Budete k tomu potřebovat hlavně mléko, které obsahuje látky, jež mšice vypudí. Postřiky si sice můžete koupit v obchodě, ale jsou plné chemie, a tudíž nevhodné pro životní prostředí. Mléčný postřik bude fungovat na sto procent, je levný a účinný a jeho výroba nezabere mnoho času.

Můžete použít čerstvé, odtučněné mléko. Dávejte si ale pozor, protože mléko může nalákat hmyz, kterým se mšice živí. Odstraňte nejdříve plevel, který mšice mají rády, a poté eliminujte množství mravenců na zahradě, protože jsou velcí kamarádi se mšicemi. Mléko pak stačí nalít do rozprašovače a postříkat jím rostliny. Nemusíte tak činit každý den, abyste rostlinám naopak neublížili. Během několika dnů by mšice měly zmizet a rostliny se uzdravit.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/milk-uses-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz