Mravenců v domě se lze zbavit nadobro díky jediné zelenině. Málokdo tento trik zná

Mravenci jsou naprosto neškodný hmyz, který ale neradi vidíme ve svém domově. Bohužel se během léta často stává, že se ze zahrady přesunou do našich domovů, a nevíme, jak je vyhnat bez použití chemických prostředků. Ve skutečnosti existuje mnoho způsobů, jak to můžete udělat. Dnes se podíváme na metodu, na kterou potřebujete jen oblíbenou zeleninu. Postup je velmi jednoduchý a hmyzu se zaručeně zbavíte.

Kdo jsou mravenci?

Jedná se o velmi běžný hmyz, který se nachází na všech kontinentech. Na světě existuje více než 12 tisíc druhů mravenců. V našich zemích se jich nachází až 103 druhů. Mravenci tvoří velmi složité společenství, kde má každý ze členů jasně dané místo. Rozlišujeme dělnice, samce a královnu stejně jako ve včelím úlu.

Mravenci jsou extrémně důležití pro ekosystém. Svou aktivitou obohacují půdu a roznášejí semena rostlin. Za jedinou sezónu jich dokážou přesunout až 30 tisíc! Mravence často vnímáme jako škůdce, i když si to nezaslouží. Tento užitečný hmyz byste neměli zabíjet pomocí chemikálií, ale místo toho ho pouze vypudit ze svého domova. Pomůže vám k tomu jediný druh zeleniny.

Mohlo by vás zajímat:  Sáček rýže v lednici udrží potraviny čerstvé a zabrání nepříjemným pachům. Má to ale podmínku
Zdroj obrázku: Freepik

Vůni této zeleniny mravenci nesnáší!

Jestli se rozhodnete mravence vyhnat ze svého domu, můžete k tomu spolehlivě použít okurky. Zeleninu jednoduše nakrájejte a rozložte na místa, kde je vidíte nejvíce. Musíte plátky zeleniny pravidelně vyměňovat, protože mohou začít hnít. Postačí vám přitom jen slupky ze salátových i kyselých okurek.

Okurky obsahují cucurbitaciny, které mravenci nenávidí. Vůně okurek je nejen zastraší, ale také pro mravence působí jako jed. Jestli se dostanou k samotné okurce, okamžitě zemřou. Tímto způsobem je tedy můžete nejen odradit od pobytu u vás doma, ale také je zabít. Nezaplatíte za tuto metodu nic navíc, protože okurky byste zajisté stejně koupili, a zbavíte se tohoto hmyzu.

Zdroj: https://www.gardenguides.com/12579525-how-to-get-rid-of-ants-with-cucumbers.html
Přidat na Seznam.cz