Mléko zachutná i našim rostlinám. Netradiční hnojivo je vyživí a ochrání před nemocemi

Mléko zachutná i našim rostlinám. Netradiční hnojivo je vyživí a ochrání před nemocemi

Přírodní hnojiva jsou pro rostliny vždy to nejlepší, co jim můžete poskytnout. Všechny rostliny potřebují výživu a pomocí domácích prostředků jim můžete dodat vše, co potřebují. Je to mnohem levnější a efektivnější než kupovat chemické prostředky. Sušené mléko skvěle poslouží jako hnojivo. Jak bude fungovat na rostlinách ve vaší zahradě?

Jak používat sušené mléko jako hnojivo?

Zahradníci zjistili, že sušené mléko je skvělé jako přírodní hnojivo pro rostliny. I když mléko není vhodné ke konzumaci, nemusíte ho vyhazovat. Můžete ho jen zpracovat jiným způsobem. Sušené mléko je zdrojem bílkovin a můžete ho přidat k rostlinám, které milují vápník a cukry. Mléko vám také pomůže bojovat proti světlým listům. Prášek stačí smíchat s vodou a rostlinu zalít jednou za 2–3 týdny.

Mohlo by vás zajímat:  Borax vyčistí koberec, koupelnu i lednici. Zbaví je odolných skvrn a zápachu

Příznivé účinky mléka na lidské zdraví jsou dobře známy. Pro rostliny platí to samé, a proto můžete použít jako hnojivo také tekuté mléko. Musíte jen pamatovat, že ho musíte vždy zředit vodou, protože je v něm hodně tuku, který může způsobit špatnou cirkulaci vzduchu v půdě. Neměli byste to také přehánět. Mlékem rostliny zalévejte jednou za 2–3 týdny, ideálně jen jednou za měsíc.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč sušené mléko používat na zahradě?

Mléčné hnojivo dodá rostlinám základní živiny a bude podporovat jejich růst. Má posilující účinky a ochrání rostliny před mnoha nemocemi. Kromě toho může zastavit onemocnění u rajčat, odstraní škůdce z rostlin a pomůže zbavit se plevele. Zředěné mléko ale můžete použít také k dezinfekci zahradního nářadí a nádob, které používáte na zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Na každou skvrnu existuje účinný prostředek. Stačí sáhnout po tom pravém

Mléčné hnojivo není bohužel vhodné pro všechny rostliny. Některé na něj budou reagovat dobře, zatímco pro jiné může být nebezpečné. Pozitivně působí na aloe vera, zvonky, palmy v květináčích, kapradiny, sanseviery nebo fíkusy. Použít ho ale můžete také na rajčata a další ovoce a zeleninu, které milují vápník.

Zdroj: https://www.thespruce.com/using-milk-for-plant-care-4082485
Přidat na Seznam.cz