Maminka Tereza: Kupuji prošlé potraviny, abych ušetřila. Manželovi se to bojím říct

Maminka Tereza: Kupuji prošlé potraviny, abych ušetřila. Manželovi se to bojím říct

Bez jídla se neobejdeme a právě nákup potravin tvoří poměrně velkou výdajovou položku každého z nás. Mnozí hledají cesty, jak v současné době ušetřit. Své o tom ví i Tereza, čtenářka našeho magazínu, která měla sen o velké, dokonalé rodině. Teď však zjišťuje, že uživit celou domácnost není legrace.

Nedostatkem jídla netrpíme

Na úvod chci říct, že nedostatkem jídla rozhodně netrpíme. Ani já, ani manžel, ani naše děti nehladoví. A troufnu si říct, že se pořád stravujeme správně. Jak s ohledem na pestrost našeho jídelníčku, tak i výživovou hodnotu jídel nebo velikost porcí. Musela jsem však postupně slevit ze svých standardů.

Nejdříve bio, teď prošlé

Ještě nedávno se nám dařilo skvěle. Měli jsme dostatek peněz, a tak jsem si mohla dovolit kupovat opravdu to nejkvalitnější. Skutečné bio potraviny od menších pěstitelů. Příjmy naší rodiny se ale snížily, k tomu se objevily i vyšší výdaje, nejenom za energie. A já abych udržela výdaje na uzdě, jsem musela z kvality, na kterou jsem zvyklá, přejít na supermarketový standard.

Mohlo by vás zajímat:  „Zavíráme, už je vytřeno, nic si nekoupíš,“ odháněla prodavačka zákazníky od dveří obchodu

Ani tady to ale neskončilo. Musela jsem udělat radikální krok a začít kupovat potraviny, které jsou buď prošlé, nebo těsně před expirací. Důvodem je samozřejmě jejich cena. Takto se mi daří udržet rodinný rozpočet na uzdě a zároveň zajistit, že rodina nic nepozná.

Zdroj obrázku: Freepik

Jen to, co sníme

Dříve u nás byly vždy lednice i spíž nacpané k prasknutí. Nyní už kupuji jenom věci, které obratem sníme. Uvařím z nich, nadělám z nich svačiny a nic nezbude. To z důvodu, abych prošlé věci neskladovala ještě déle a snědli jsme je v okamžiku, kdy jim patrně ještě nic není.

A co na to můj manžel? Zatím nic neví, bojím se mu to říct. Je to právě jeho příjem, který se snížil, a já nechci, aby se cítil špatný z toho, že nezvládne uživit rodinu. On to stále zvládne, jenom jsem musela začít nakupovat trochu jinak, než jsem byla zvyklá.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenářky Terezy C., redakčně zkráceno a upraveno.

Přidat na Seznam.cz