Malá lněná semínka dokážou obrovské věci. Z jejich účinků může těžit úplně každý

Lněná semínka jsou oblíbeným doplňkem těch, kteří se snaží zdravě stravovat. Dnes je najdete skoro v každém obchodě. Při pravidelném používání semínek si můžete ulevit nejen od lupů nebo akné, ale také si pročistíte střeva, a tím vylepšíte jejich funkci. Lněný nálev si přitom můžete udělat velmi jednoduše, pomůže proti mnoha neduhům.

Jeho vlastnosti jsou využívány po staletí

Lněná semínka lidé používali již před stovkami let. Jejich domovinou je Středomoří a tamní obyvatelé brzy poznali jejich léčebné vlastnosti. Obsahují totiž spoustu vlákniny, která je rozpustná i nerozpustná. Semínka jsou vhodná také v případě udržení optimální hladiny cukru v krvi a také cholesterolu. Snížíte si tak riziko vzniku rakoviny. Lněné semínko patří mezi superpotraviny, které se hodí do každé domácnosti.

Obsahuje spoustu minerálů a látek, které jsou našemu tělu prospěšné. Například vápník, hořčík nebo měď. Kromě toho je bohaté také na vitaminy, najdete v něm vitamin C, E nebo kyselinu listovou, která je vhodná především pro budoucí maminky. Lněné semínko jako takové dokáže pomoci vrátit lesk poškozeným vlasům a také vyživuje pokožku.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci odhalili nejlepší a nejhorší polohu ve spánku. Vliv mají na naši náladu i závažné choroby
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit infuzi ze lněného semínka?

Lněné semínko je skvělým prostředkem, jak se zbavit nejen kašle, ale také dalších zdravotních nebo i kosmetických problémů. Můžete si ho udělat jednoduše – stačí zalít dvě lžičky semínka horkou vodou, počkat 15 minut a následně nálev použít. Můžete ho popíjet nebo použít na vlasy nebo pokožku.

Díky obsahu vlákniny se hodí také v případě, že vás trápí střevní problémy. Upravuje mikroflóru střev, vyprazdňování bude snazší a střeva budou fungovat na sto procent. Navíc udrží žaludek déle sytý, takže nebudete sahat po sladkostech. Ideální varianta v případě, že chcete zhubnout. Nebudete vyčerpaní a energie budete mít na rozdávání. Semínko můžete použít také na vlasy, protože posiluje vlasové cibulky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-flaxseeds
Přidat na Seznam.cz