cleaning-maintenance-wooden-furniture-chair-table-with-rag-cleaning-agent

Lesk dřevěnému nábytku dodá čaj nebo olivový olej

Dřevěný nábytek je klasika, která nikdy nevyjde z módy, a co víc, když je kvalitní, vydrží vám dlouhá léta. Jistě je mnoho z vás, co mají doma nějaký kousek ještě po babičce, či dokonce prababičce. Jak ale o takový nábytek pečovat, abychom ho náhodou nepoškodili a aby se zároveň krásně leskl? V obchodě je řada prostředků, ze kterých si můžete vybrat, ale použít můžete také běžné domácí suroviny. Které to jsou a jak je použít? Právě to a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Na co je třeba si u čištění nábytku dávat pozor

Předtím, než začnete nábytek leštit, je třeba začít od základů. Prvně bychom tedy měli odstranit nános prachu. Můžeme tak učinit jak pomocí kupovaných prostředků, tak domácích metod. Vždy ale zvolte hadřík z vhodného materiálu. My doporučujeme mikrovlákno.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho domácností vaří na plynu, ale málokdo si uvědomuje jaké zdravotní následky přináší každodenní použití sporáku

Co se prostředků týče, můžete si vybrat mezi spreji, vosky, emulzemi a spoustou dalších druhů. Ať už si ale vyberete jakýkoli, nejdůležitější je vždy se řídit instrukcemi. Právě to zaručí, že nábytek nepoškodíte nebo nepoškrábete. Právě tyto škody by totiž mohly být nenávratné.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí metody spolehlivě nahradí kupované prostředky

Je hned několik babských rad ohledně čištění dřevěného nábytku. Patří mezi ně i použití čaje. To se často doporučuje i na dřevěné podlahy. Stačí vyvařit několik pytlíků čaje ve vodě a tu nechat vychladnout. Do uvařeného čaje pak namočte již zmiňovaný hadřík a ten řádně vymačkejte. Poté prach a další nečistoty setřete jako obvykle a suchým hadříkem poté utřete přebytečnou vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Trendy v doplňcích – jaký vybírat bytový textil

Místo čaje můžete použít i ocet s olivovým olejem. Tyto dvě suroviny smíchejte v poměru jedna ku třem. Olivový olej zaručí, že bude nábytek krásně lesklý. Směs je ideální aplikovat pomocí rozprašovače. Nezapomeňte vyleštit pomocí suché tkaniny.

Další prostředky, které se na tento typ úklidu doporučují, jsou krém na boty či vaječný bílek.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Clean-Old-Wooden-Furniture
Přidat na Seznam.cz