Kvasnicový postřik je to nejlepší, co lze rajčatům dopřát. Odežene škůdce a předejde chorobám

Postřik vyrobený z kvasnic je velmi efektivním a zároveň levným způsobem, jak můžete ochránit svá rajčata. Jedná se o snadný, přírodní a ekologický způsob ochrany rostlin i zeleniny. Posiluje a stimuluje růst rostlin. Navíc je zcela bezpečný pro malé děti i zvířata, takže se ho nemusíte obávat použít. Jak vyrobit postřik z droždí a co byste o něm měli vědět?

K čemu slouží postřik z kvasnic?

Kvasnicový postřik je přírodní směsí, která může rostliny ochránit před škůdci (mšicemi) a nemocemi (plísněmi). Kromě toho rostliny vyživuje a napomáhá jim ke správnému a rychlému růstu. Díky tomuto postřiku budete mít nejen zdravé, ale také krásné květiny a mnoho chutných rajčat. Podle některých odborníků dokonce zlepšuje zdravotní stav zeleniny a ovoce.

Na jaké rostliny postřik používat?

Tento produkt se obvykle používá na rajčata, okurky, jahody nebo hroznové víno. Použít ho ale můžete také na květiny na zahradě. Rostliny, které jsou náchylné na plísně a napadení škůdci, budou jistě velmi rády, když je ochráníte pomocí tohoto úžasného spreje. Jednou z takových květin jsou například růže, které hodně trpí na napadení mšicemi.

Mohlo by vás zajímat:  Banánové hnojivo potěší i nejnáročnější květiny. Orchideje i kapradiny budou vypadat dokonale
Zdroj obrázku: Freepik

Recept na jednoduchý postřik

Na postřik potřebujete 100 gramů pekařského droždí, 1/2 litru mléka (3,2 % tuku) a výsledný roztok musíte naředit 10 litry vody. Přidat můžete také lžíci tekutého nebo nastrouhaného (tuhého) šedého mýdla. Díky tomu roztok vydrží na listech déle a rostlina bude mnohem déle chráněná. Nevyrábějte velké množství dopředu, protože budete potřebovat postřik jen jednou za 2–3 týdny.

Na jaké rostliny ho nestříkat?

Kvasnicový postřik je přírodní, ekologický a zcela bezpečný. U většiny prostředků najdeme dlouhý seznam rostlin, na které je nesmíme používat. Kvasinkový postřik je velkou výjimkou. Použít ho můžete na všechny okrasné i užitkové rostliny, které pěstujete na zahradě. Neexistuje důkaz o žádných vedlejších účincích nebo rostlinách, kterým by nesvědčil.

Zdroj: https://garden-en.desigusxpro.com/tomat/60-podkormka-drozhzhami.html
Přidat na Seznam.cz