Kvasnicový nápoj je zázrak pro krásnou pleť, k tomu zklidní trávení a zlepší náladu

Kvasnice má v domácí zásobě téměř každý. Bývají důležitou složkou pro pečení, aby těsto bylo nadýchané. Kvasnice jsou především skvělým zdrojem vitamínů a minerálů. Jejich využití není pouze v kuchyni. Pro své výborné vlastnosti se využívají v kosmetice, především pro pleť a vlasy. Můžete si z nich připravit domácí kosmetiku a nápoje pro zlepšení stavu pleti. Jak si připravit takový nápoj a jak jej aplikovat?

Vlastnosti kvasinek

Droždí by mělo být v domácnosti užíváno nejen v kuchyni, ale i v lékárničce a kosmetice. Ptáte se proč? Kvasinky jsou jednobuněčné houby s obsahem cenných látek. Obsahují totiž vitamíny skupiny B, B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B4 (cholin), B5 (kyselina pantotenová), B7 (biotin) a draslík, hořčík, vápník a zinek.

Droždí najdeme i jako součást různých doplňků stravy. Doporučuje se užívat při problémech s imunitou a poruchách trávicího systému. Jedná se především o plynatost, bolest břicha, zvracení či průjem.

Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace

Z droždí si můžete vytvořit domácí masky, ale málokdo ví, že se dá vyrobit i domácí nápoj. Tento nápoj má léčivý účinek při bolesti břicha, plynatosti, otravě jídlem. Pomáhá i ke zdravější a hezčí pleti. Doporučuje se u mastné pleti, minimalizuje akné, čistí pleť a hojí záněty. Pitím kvasnic snížíte únavu a zlepšíte si náladu. Tento nápoj pijte pouze jedenkrát denně po dobu pár týdnů, maximálně měsíce a půl.

Mohlo by vás zajímat:  Těžké a oteklé nohy potřebují rychlou úlevu. Bylinnou lázeň můžete vyzkoušet kdykoli

Recept

Recept na kvasnicový nápoj je velice jednoduchý, potřebujete k tomu pouze:

  • 1/3 kostky droždí,
  • sklenici teplého mléka nebo vody,
  • vidličku, kterou rozmícháte směs.

1/3 kostky droždí rozpusťte ve sklenici teplého mléka nebo vody a pořádně rozmíchejte. Po správném a důkladném rozmíchání je nápoj připraven ke konzumaci. Před použitím tohoto nápoje se poraďte s lékařem, pokud se léčíte nějakou chronickou nemocí, aby nevznikly kontraindikace.

Zdroj: https://www.yummly.com/recipes/nutritional-yeast-drink
Přidat na Seznam.cz