young-woman-cleaning-kitchen-furniture-rubber-gloves

Kuchyňské skříňky potřebují pravidelné čištění od usazenin a mastnoty

Kuchyně patří k nejvíce postiženým místům v domácnosti, co se týče znečištění. Jelikož v ní vaříme, uvolňují se nejrůznější pachy, páry i mastnota. I když se snažíte vařit co nejšetrněji vůči znečištění, následnému úklidu se nevyhnete. Kromě kuchyňské linky, desky, sporáku a dřezu byste měli věnovat pozornost také skříňkám. Velice často bývají opomíjeny a postupem času se na nich hromadí nečistoty. Jak se preventivně chovat během vaření a jak vyčistit tento nábytek v kuchyni?

Nezapomínejte na vrchní část

Nejdůležitější je vždy začínat s úklidem svrchu. Tento postup platí obecně, pokud se chcete vyvarovat zbytečného uklízení stejného místa dokola. Proto začněte tím, že se zbavíte prachu, popřípadě dalších nečistot. Poté postupně přejděte k čelu, madlu a následně ke spodku těchto skříněk. Jedná se tak o nejefektivnější čištění, díky kterému snáze udržíte čistý nábytek.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach v lednici eliminují osvědčené prostředky, některé zlikvidují i škodlivé bakterie

Osvědčené duo

Samotné čištění není věda. Stačí použít vhodný čisticí prostředek a hadřík nebo houbičku. Nemusíte však kupovat žádné čističe z obchodu, namísto toho spojte ocet a jedlou sodu. Tato kombinace vám pomůže při boji s mastnotou a silně odolnými skvrnami. Obě ingredience mají nejenom silné čisticí schopnosti, ale jsou také šetrné k životnímu prostředí.

Zdroj obrázku: Freepik

Síla brambor

Někdy, aniž bychom sami chtěli a uvědomovali si to, máme tendenci ve spěchu sahat špinavýma rukama po skříňkách. Na nich následně zůstávají nečistoty. Mastných otisků vás dokonale zbaví napůl nakrájený brambor, s kterým přejeďte postižené místo. Nechte působit několik minut a následně utřete papírovou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Udělejte si z úklidu zábavu a budete se na něj těšit

Prevence

Nemusíte nechat situaci zajít daleko, stačí, když budete dodržovat některé z následujících rad:

  • Před samotným vařením, smažením nebo pečením zakryjte stěnu a spodky těchto skříní novinami, abyste zabránili znečištění.
  • Během vaření používejte vždy digestoř.
  • Pravidelně udržujte čistou kuchyni po každém vaření.
Zdroj: https://medium.com/@worktops-kitchen/how-to-clean-kitchen-cabinets-all-in-one-guide-ca613fecf907
Přidat na Seznam.cz