Krvežíznivé potvůrky útočí nenápadně, zato s chutí. Proti štěnicím je nutné zakročit ihned

Štěnice je drobný hmyz, který hnízdí v domácnosti a živí se lidskou krví, aniž bychom si toho byli vědomi. Nejčastěji tento proces nastává, když spíme. Bohužel tito paraziti přebývají v naší domácnosti kolikrát bez povšimnutí. Jakmile ale zjistíme jejich přítomnost, je potřeba co nejdříve jednat. Jak zjistíme jejich přítomnost a jak se jich zbavit? Čtěte dál.

Štěnice – proč se jich zbavovat?

Štěnice jsou totiž velice krvežíznivé. Zatímco spíme, hodují na nás. Nejhorší na tom je, že kolikrát ani necítíme, že by se v naší přítomnosti vůbec vyskytovaly. Někdy mohou zanechávat i červené stopy. Většinou jejich aktivita bývá v noci, takže si jejich přítomnosti všimneme až po delší době. Během této doby se množí a schovávají před naším zrakem. Schovají se téměř kdekoliv, od zásuvek, lůžkovin, matrací, rámů postelí až po obrazy, tapety a další.

Čím nás ohrožují? Nejde pouze o nepohodlí, ale i o to, že z nás vysávají krev a mohou způsobit potíže s usínáním a nespavostí. V neposlední řadě mohou za rozšíření některých nemocí, jako je stafylokok.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud zrovna nepečete dort, využijte želatinu jinak. Třeba na dokonalý domácí osvěžovač
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vypadá štěnice

Když už víme, proč se jich zbavit, pojďme si říct, jak vypadají. Je to drobný hnědý, zploštělý, oválný hmyz o velikosti několika milimetrů. Svým tvarem mohou připomínat semena z jablek. I když jsou kolikrát schované, jejich přítomnost můžete poznat i podle stop po kousnutí, které svědí. Jejich tělo zanechává charakteristický zápach připomínající shnilé maliny. V blízkosti jejich úkrytů zanechávají černé skvrnky – trusy.

Jak se jich zbavit

Pokud jsme lokalizovali jejich hnízdo, je potřeba použít chemické přípravky, například sprej. Bytový textil je třeba prát na vysokou teplotou a pečlivě vyžehlit. To nám dodá jistotu zabití nejen dospělého hmyzu, ale i larev a vajíček. Někdy se i parním čističem dají vystříkat různá zákoutí, která jsou ideálním místem pro tyto neřády. Pokud se vám nepodaří se jich zbavit, stojí za to vyhledat pomoc specialistů.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/guide/bedbugs-infestation
Přidat na Seznam.cz