2148387978

Krásu růží na zahradě podpoří správné hnojivo. Na výběr je několik druhů

Růže jsou krásné a romantické květiny, které dokážou krásně ozdobit zahrady a terasy. Získaly si mnoho příznivců, a to hlavně kvůli elegantnímu vzhledu a intenzivní vůni. Aby růže rostly krásně a hustě, je třeba obohatit jejich půdu o správné živiny. Z našeho článku se dozvíte přírodní způsoby, jak můžete růže hnojit.

Kdy je správný čas na hnojení

Základem péče o růže by mělo být přirozené hnojení, které hraje klíčovou roli při správném růstu rostliny. Minerální hnojení je stejně důležité, ale dělejte ho jen občas. Pomáhá doplnit chybějící prvky v půdě, jako například fosfor, draslík, dusík, železo a také hořčík. Předem si raději proveďte analýzu půdy, která vám odhalí chybějící živiny a nedostatky v minerálech. První hnojení by se mělo provádět při výsadbě růží, další když se objeví poupata květin a další v polovině června. Pro mladé keře nepoužívejte minerální hnojiva.

Mohlo by vás zajímat:  Pavouky udrží mimo domov několik jednoduchých pravidel

Kompost je zdrojem lehce přijatelných minerálních látek, které jsou pro růže velmi důležité. Je slabší než chemické hnojivo, takže ho klidně můžete používat častěji. Nemusíte se bát jej použít i třikrát za sezónu. Kromě toho se kompost snadno připravuje a poskytuje vynikající substrát pro rostliny. Připravený kompost se obvykle používá pro jaro a podzim. Stačí, když kolem růží rozptýlíte vrstvu 2 až 2,5 centimetru. Předtím smíchejte kompost s půdou, což umožní lepší přijetí hnojiva.

6
Zdroj obrázku: Freepik

Organické hnojivo z biohumusu

Biohumus je nejmírnější organické hnojivo, takže jej můžete používat beze strachu během vegetačního období růží i jednou za měsíc. Zajímavým faktem je, že originální biohumus pochází z exkrementů žížal a obsahuje potravinový odpad a bakteriální mikroflóru. Stojí za to jej použít jako výměnu za minerální hnojiva, neboť je přirozenější a zdravější pro rostliny. Většinou se dodává v tekuté formě.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o trávník zahrnuje správné sekání, hnojení i zavlažování

Pokud vám však přírodní hnojení růží nepřináší očekávané výsledky, zkuste minerální hnojení. S touto metodou však musíte zacházet opatrně a s mírou. Vyhněte se produktům, které mají ve složení mnoho chloridů, a neprovádějte hnojení dříve než v polovině července. Smíchejte hnojivo s horní vrstvou půdy. Pokud používáte hnojivo v tekuté formě, je nutné růže dobře zalít. To pomůže urychlit proniknutí produktu do hlubších vrstev, kde se nacházejí kořeny.

Zdroj: https://www.gardenerreport.com/fertilize-roses-organically/
Přidat na Seznam.cz