Komáří bodnutí dokáže potrápit i několik dní. Rychlou úlevu přinesou běžné věci z kuchyně

Komáři, klíšťata nebo mouchy – to je hmyz, který nás během letních měsíců dnes a denně otravuje. Mouchy můžete snadno vyhnat rostlinami, které si na zahradě vysadíte, ale proti klíšťatům nebo komárům musíte bojovat ještě jinými prostředky. Co ale dělat, když vás komár bodne? Objeví se zarudlý flíček, který může nepříjemně svědit. A v tu chvíli na řadu přicházejí domácí prostředky, které vám uleví.

Komáří samičky potřebují lidskou krev

Ne všichni komáři jsou nebezpeční. Do vaší kůže se zakusují samičky, které potřebují krev k tomu, aby měly sílu naklást vajíčka. U samců se bát nemusíte, protože ti pijí především nektar, na kterém si ale pochutnají také samičky, pokud nemají na výběr. Vhodná oběť se ale většinou najde. Nejčastěji se vyskytuje komár pisklavý, ale po celém světě najdete stovky druhů.

Liší se nejen velikostí, ale také mírou nebezpečí. Některé druhy mohou přenášet různá onemocnění, proto je zapotřebí se proti komárům chránit, a to především v létě při běžných procházkách do lesa nebo na louku. Co dělat v případě, že vás komár kousnul? Bude důležité vydržet a nedrbat se. V některých případech ale může kousnutí vyvolat alergickou reakci.

Mohlo by vás zajímat:  Pěna na holení nejen na holení: Celá domácnost se bude díky ní jen lesknout
Zdroj obrázku: Freepik

Jak poznat, že vás štípnul komár?

Víte, jak poznáte, že vás štípnul komár? Většinou si toho všimnete hned poté, co se do vás zakousne a plácnutím ho zabijete. V místě vpichu se pak objeví zarudlá skvrna, která může několik dní svědit. Objevit se může také nepříjemná bolest, kterou zmírníte nejen různými mastmi nebo gely, ale pomoci mohou také domácí metody.

Myslete na to, že není vhodné místo škrábat, i když vás to bude hodně lákat. Nejlepší bude si na místo vpichu dávat studené obklady, vyzkoušet můžete také aloe vera nebo mentol, který zklidní bolavé místo a také zmírní podráždění pokožky. Někdo má vyzkoušené také plátky citronu nebo cibule, dobře bude fungovat roztok vody a jedlé sody. Jablečný ocet zase zmírní pálení.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/outdoor-health/home-remedies-for-mosquito-bites
Přidat na Seznam.cz