Kočky s námi komunikují různě. Zjistěte, co vám svým chováním mazlíček říká

Kočky s námi komunikují různě. Zjistěte, co vám svým chováním mazlíček říká

Jestli vám kočka olizuje tvář, ruce a vlasy, snaží se vám sdělit velmi důležitou věc. A to nejen, že vás má ráda. Pro toto chování může být mnohem více důvodů. Proto byste své kočce měli věnovat pozornost.

Olizování a kousání

Pokud kočka olizuje svého majitele, ukazuje mu lásku a oddanost nebo se snaží označkovat své území. Někdy však během tohoto postupu také začne kousat. Nevinná zábava tak může vypadat dosti agresivně. Ve skutečnosti však takové chování nemá nic společného s agresivitou – střídavé lízání a kousání se koťata učí od své matky.

Když jsou kočky malé, máma jim tímto způsobem čistí srst – střídá přitom lízání a okusování srsti. Dospělá kočka přenáší toto naučené chování na svého majitele. Někdy však takové kousání může být varováním – když je kočka unavená ze zábavy a něhy, může projevit svoji nespokojenost. Malé kousnutí proto může být varováním pro majitele a lízáním se snaží uklidnit situaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Olizování během hlazení

Pokud vám kočka olizuje ruce v okamžiku, kdy ji pohladíte, pravděpodobně to znamená, že jí to dává hodně potěšení a je šťastná. Kočka si užívá vaší společnosti a chce vám to ukázat způsobem, který je pro ni nejpřirozenější. Některé kočky také dychtivě olizují vlasy svým majitelům. Tímto způsobem se jim také snaží ukázat lásku a označit své území.

Mohlo by vás zajímat:  Některé ženy uklízí houbičky na nádobí zásadně do lednice. Důvod je překvapivý

Nebo si jednoduše snaží vychutnat chuť šamponu a jiné vlasové kosmetiky. Většina koček má také ráda chuť kožního mazu a některé jsou jednoduše fascinované strukturou vlasů. Pokud kočka dychtivě olizuje vlasy a používáte lak a jiné stylingové výrobky, pak nedovolte, aby vám je kočka olizovala, protože silná chemie jí může ublížit. Dávejte proto pozor, abyste nezapomínali na kosmetiku, kterou používáte.

Zdroj: https://www.petmd.com/cat/behavior/evr_ct_why-does-my-cat-lick-me
Přidat na Seznam.cz