Cisteni Koberce2

Koberec a čalounění skvěle vyčistí domácí prostředek, který zároveň provoní celý byt

Každý koberec a kus čalouněného nábytku potřebuje čas od času vyčistit, a to i v tom případě, že na něm nejsou vidět zřetelné skvrny. Pravidelné čištění je důležité zejména tehdy, pokud jsou součástí vaší rodiny malé děti nebo domácí mazlíčci.

Pokud právě kvůli dětem nebo členům rodiny, kteří trpí různými alergiemi, nechcete nadužívat chemické přípravky, spolehlivě vám pomůže níže uvedený účinný prostředek, který je zcela na přírodní bázi. Kromě naprosté nezávadnosti je jeho velkou předností také finanční nenáročnost a jednoduchost přípravy.

Mohlo by vás zajímat:  Staré pečivo najde využití v kuchyni, na zahradě i pro zábavu
Zdroj obrázku: Freepik

Citron a tymián aneb jak z nich vytvořit skvělý čistič

Esenciální oleje s vůní citronu a tymiánu nádherně provoní nejen čištěné povrchy, ale celou místnost. Navíc jsou naprosto přírodní a nepředstavují tak pro děti ani alergiky žádné riziko ve formě nežádoucí reakce. Účinnost přípravku je dána kombinací těchto esenciálních olejů s čisticími, dezinfekčními a absorpčními schopnosti jedlé sody. Tymiánová silice působí navíc také jako antiparazitikum a citronová mimo jiné neutralizuje plísně a škodlivé mikroby.

Pokud jde o poměr, k přípravě tohoto čisticího prostředku budete potřebovat tyto suroviny:

  • esenciální tymiánový olej – 5 kapek,
  • esenciální citronový olej – 20 kapek,
  • jedlá soda – 2 šálky.
Mohlo by vás zajímat:  Čajovníkový olej působí účinně proti plísni
Zdroj obrázku: Freepik

Do nádoby opatřené rozprašovačem nasypejte předepsané množství jedlé sody a k němu přidejte oba esenciální oleje. Láhev uzavřete a směs důkladně protřepejte, aby se všechny ingredience dobře propojily.

Jak čistič aplikovat

Předmětný koberec a čalounění nejprve dobře vysajte a až teprve poté přistupte k aplikaci připraveného prostředku. Naneste ho rovnoměrně na znečištěný povrch a nechejte jeho účinné a aromatické složky působit alespoň 20 minut. Poté prostředek z povrchu důkladně odsajte. Uvidíte, jak se koberce i čalounění prosvítí a získají navíc i velice příjemnou a dlouhotrvající vůni a ochranu.

Zdroj: https://www.bisselldirect.co.uk/tips/post/how-to-clean-your-carpets-upholstery
Přidat na Seznam.cz