Kdo se postará o trávník na podzim, nebude litovat. Na jaře se znovu zazelená do krásy

Kdo se postará o trávník na podzim, nebude litovat. Na jaře se znovu zazelená do krásy

Podzim vždy znamená pro majitele zahrad práci před začátkem zimy. Zahradu totiž musíte na zimu důkladně připravit. Nejde jen o ovoce, zeleninu nebo květinové záhony. Na zimu byste měli připravit také svůj trávník. Díky správné péči na podzim si užijete nádherný a dokonale zelený koberec na jaře. Co udělat pro krásný a zdravý trávník?

Nezapomeňte na hnojení a plevel

Hnojení si všichni spojujeme s květinami nebo zeleninou, ale udělat to musíte i v případě trávníku, když ho chcete mít nádherný. Zahradnické prodejny nabízí široký sortiment, ze kterého můžete vybírat. Nezapomeňte zvolit podzimní hnojivo, které má úplně jiné složení než produkty určené pro jaro. Trávník na podzim a v zimě potřebuje hlavně dvě věci, a to fosfor a draslík.

Hodně lidí zapomíná na plevel a mech. Před zimou je důležité, abyste se zbavili obojího. Pokud jste si všimli mechu, nenechte ho tam přes zimu. Začněte s pečlivým hrabáním a aplikujte na daná místa trochu vápna. V případě plevelu ho můžete vytrhnout, spálit horkou vodou s octem nebo použít speciální prostředky na plevel. Ani jednoho z těchto škůdců byste na zahradě neměli nechat přes zimu.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach v lednici eliminují osvědčené prostředky, některé zlikvidují i škodlivé bakterie
Zdroj obrázku: Freepik

Zachraňte suchý trávník a vyplňte prázdná místa

Před začátkem zimy musíte myslet také na vertikutaci. Odstraňte mrtvá stébla trávy a trávník posekejte. Pro provzdušnění můžete půdu také propíchat vidlemi nebo speciálním náčiním. Před zimou také trávník důkladně zalijte, abyste zachránili místa, která v létě zničilo slunce. Během pár týdnů by se měl opět zazelenat a takto zůstat až do jara.

Podzimní péčí by mělo být také zasetí nové trávy. Kupte si v zahradnictví speciální obnovovací směs a vysaďte ji na prázdná místa v trávníku. Nejlepší bude, když to uděláte během září nebo října. Tráva bude mít ještě čas růst, než ji zasáhnou nízké teploty a mrazy. Na jaře vám ale díky tomu nádherně poroste a budete ji mít i na místech, kde se jí letos nedařilo.

Zdroj: https://www.lovethegarden.com/uk-en/article/autumn-lawn-care-guide
Přidat na Seznam.cz