Každý ji má doma, stále však překvapí skrytými funkcemi. Používejte přihrádku v pračce konečně efektivně

Pračka je vynález, který oceňuje každý z nás. Praní prádla jako ve středověku by už nikdo nechtěl zažít, a proto jsou tyto spotřebiče nezbytné v každé domácnosti. Jestliže si myslíte, že víte o své pračce všechno, jste na omylu, protože může překvapit několika funkcemi, které možná využijete i při denním používání. Víte například, k čemu slouží třetí přihrádka v pračce?

K čemu slouží přihrádka v pračce?

Většina praček má tři přihrádky na prací prostředek, ale mnozí netuší, k čemu vlastně slouží. Jak víte, jedna z nich je na prací prostředek, do další můžete dát například aviváž. K čemu ale slouží ta třetí? Aviváž sice používat nemusíte, ale hodně lidí to tak dělá, protože chce mít prádlo voňavé. Na každé přihrádce pak najdete znak, podle kterého snadno poznáte, kam máte nalít nebo nasypat daný prostředek.

Je velký rozdíl, jestli aviváž nalijete do správné přihrádky, nebo se spletete. Aviváž totiž prádlo nevypere, naopak bude drsné a nebude příjemné ho nosit. K čemu tedy slouží ta třetí přihrádka, kterou jste možná ještě ani jednou nevyužili? Přihrádka, která je označená I, je určená pro předpírku. Se symbolem II patří pracímu prášku nebo tekutému gelu. Dávejte si také pozor, jaký volíte program.

Mohlo by vás zajímat:  Zálivka je pro orchideje klíčová. Koupel je osvěží a dodá ideální množství vody
Zdroj obrázku: Freepik

Proč se vyplatí prát na program bavlny?

Další přihrádka patří jemnému režimu. Malé množství mikrovláken sice nesouvisí s tím, jak hodně se bude prádlo odstřeďovat, ale měli byste vědět, že jemné praní není vhodné pro každé prádlo, i když se označuje jako jemné. Právě z tohoto režimu unikne až 1,4 milionu mikrovláken.

Je lepší používat běžné programy například na bavlnu a nastavit teplotu, jakou potřebujete. Zvolit si můžete také počet otáček a oblečení tak sice nebude příliš suché, ale také ho budete snadněji žehlit. V některých případech bude lepší vyprat prádlo v ruce, protože tak máte jistotu, že ho nezničíte.

Zdroj: https://bestwashingmachines.co.in/compartments-in-washing-machine-drawer/
Přidat na Seznam.cz